Працівники «Львівелектротрансу» готові блокувати міські вулиці вагонами
Сьогодні, 2 лютого, працівники «Львівелектротрансу» пікетували міську раду Львова через невиплату зарплат уже за кілька місців. Наразі вони вирішили обійтися без страйків, проте попередили, що готові блокувати вулиці вагонами, якщо грошей не отримають найближчим часом.
Ще минулої п'ятниці працівникам електротранспортного підприємства пообіцяли, що до ранку понеділка на їх банківські картки переведуть заборговану зарплату. Однак цього не сталось. Тож поки їм не виплатили грошей за половину листопада, за грудень (це майже 5 млн грн) і ще 3,5 млн за січень.
«В середньому – це 3,5 тис. на людину, є більше, є менше, але треба враховувати, що водій виконує 2 функції, тобто водій трамвая і касир. Слюсарі, звичайно, в гіршому становищі, ну не так щоб, ну водій отримує 3,5 тис., слюсар – 2,5 тис.», – пояснив голова профспілкової організації ЛКП «Львівелектротранс» Юрій Оприск.
Немає зарплати, бо немає субвенцій з державного бюджету. До того ж електротранспорт є збитковим, а тарифів ніхто зараз піднімати не буде. Такою є відповідь міського посадовця. «Для функціонування підприємства в місяць треба щонайменше 6 млн грн, кошти, які заробляє підприємство, у межах 3-3,5 млн грн», – повідомив директор міського департаменту житлового господарства Юрій Голець.
Зважаючи на таку ситуацію, сьогодні під стіни мерії прийшли ті, хто нині вихідний або працює в другу зміну. Вимагали грошей вже і негайно, інакше – будуть блокувати вулиці вагонами.
«Я працюю вже 33 роки, але такого ще не було, щоб 2,5 місяці жодної копійки не дати, за що ми маємо жити? За що маєм квартплату платити?», – бідкається працівник ЛКП «Львівелектротранс» пані Оля.
«Я вже пенсіонер, 9-й рік на пенсії, і жінка – пенсіонерка, то ми ще маємо пенсії, а як молоді жити? От зараз нові водії прийшли, по 3 місяці й вони зарплати не отримують, от я не знаю, як їм жити», – нарікає водій тролейбуса пан Ярослав.
Втім, міські чиновники запевнили, що кошти вже на рахунку міського департаменту, зараз їх переказують підприємству. Однак погасити всю заборгованість не вийде – люди отримають гроші тільки за листопад і частину грудня.