Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв несподівано подав у відставку

Назарбаєв 30 років поспіль очолював Казахстан

СвітZAXID.NET, 19 березня 201919810
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв несподівано подав у відставку
Нурсултан Назарбаєв після відставки очолить Раду безпеки Казахстану. Цю посаду він зможе займати довічно

Нурсултан Назарбаєв, який незмінно займав посаду президента Казахстану з 1990 року, заявив про свою відставку. Про це 78-річний політик заявив 19 березня у прямому телезверненні до нації.

«Я прийняв рішення припинити свої повноваження президента. В цьому році виповниться 30 років, як я займаю найвищий пост. Народ дав мені можливість бути першим президентом незалежного Казахстану», – сказав Назарбаєв.

Тимчасово виконувати обов'язки президента країни до нових виборів буде голова казахстанського парламенту Касим-Жомарт Токаєв.

Сам Нурсултан Назарбаєв після відставки очолить Раду безпеки Казахстану. Цю посаду він зможе займати довічно. Відповідний законопроект був прийнятий парламентом в травні 2018 року.

Варто зауважити, що згідно з місцевим законодавством Нурсултан Назарбаєв має офіційний титул «лідера нації». Цей статус довічно дає йому владні повноваження, незалежні від статусу президента, а також звільняє його і членів його сім'ї від ймовірності кримінального переслідування.

78-річний Нурсултан Назарбаєв незмінно був президентом Казахстану після розпаду СРСР у 1991 році, хоча номінальний лідером республіки став ще у 1989 році після призначення на посаду першого секретаря ЦК Компартії Казахстану. У квітні 1990 року Верховна Рада КРСР на безальтернативній основі обрала Нурсултана Назарбаєва президентом Казахської РСР.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук