Причетність до режиму Януковича є підставою для люстрації, – Венеціанська комісія
Венеціанська комісія вважає, що в Україні не просто може, але має бути люстрація представників режиму Віктора Януковича.
Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, коментуючи попередній висновок Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанської комісії) щодо закону про очищення влади, інформує NEWSru.ua.
Міністр розповів, що висновок Венеціанської комісії з цього питання був максимально критичним, але комісія визнала, що цей висновок готувався без консультацій з українською стороною.
За словами Павла Петренка, українській делегації вдалося провести переговори і консультації з членами та експертами комісії і переконати, що «Україна зараз перебуває дещо в інших реаліях, ніж країни Євросоюзу, і люстрація – це не примха певних політичних сил, це та реальність, яка потрібна для України».
Міністр наголосив, що справді є певні особи, які подали документи в ПАРЄ для того, щоб не відбулася люстрація.
«Вони в цій частині програли з однієї простої причини – тому що в уточнювальному висновку Венеціанської комісії були зроблені дві нові позиції. Перша, що в Україні не просто може, а має бути люстрація, і друга, що, проаналізувавши закони різних країн, насамперед Східної Європи, де основною ознакою люстрації була причетність до комуністичного режиму або до спецслужб, Венеціанська комісія визнала, що можливе введення нових ознак. У питанні України, йдеться про високопосадовців, які були представниками режиму Януковича, як ознака для проведення люстрації», – зазначив Павло Петренко.
Таким чином, він пояснив, що люстрація чиновників може проводитися за принципом причетності до режиму колишнього президента Віктора Януковича.
Також міністр наголосив, що певною мірою закон про очищення влади буде дещо змінений, щоб не було сумнівів з боку експертів Венеціанської комісії.
12 грудня президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо після засідання комісії, на якому були ухвалені проміжні висновки щодо закону про люстрацію, констатував, що, на думку ВК, «текст закону є дуже поганим» і підлягає зміні.
Дещо пізніше Венеціанська комісія змінила свій попередній висновок щодо Закону України «Про очищення влади».