Прикарпаття співпрацюватиме з китайською провінцією
Прикарпаття та одна з провінцій КНР, найімовірніше Шандунь, стануть партнерами у широкомасштабній співпраці. Про це під час прес-конференції 3 травня повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Чжан Сиюнь.
За словами Посла, Івано-Франківська область володіє потужними науково-технічними, промисловими, сільськогосподарськими потенціалами, багатою природою, що є хорошою основою для китайського туризму.
«Ми вирішили утворити інститут Конфуція, - зазначив Чжан Сиюнь. - Домовилися і про те, що одна із китайських провінцій, наймовірніше Шандунь, що є малою батьківщиною великого мислителя Конфуція і найбільш промисловою, густонаселеною (за останніми даними перепису там проживає 100 млн осіб) стане партнером з широкомасштабної співпраці з Івано-Франківською областю на основі регулярній та правовій».
Водночас голова Прикарпатської ОДА Михайло Вишиванюк пообіцяв допомогти китайським бізнесменам та банкірам облаштуватися в Івано-Франківській області, повідомили ZAXID.NET у прес-службі Івано-Франківської облдержадміністрації.
З приводу будівництва нового калійного заводу у Калуші президент «Китпред» Ден Сяосю зазначив, що після отримання паспорта на будівництво завод максимально збудують до двох років.
«Цей проект не тільки не створюватиме екологічних проблем, а й дозволить їх вирішити, оскільки виробництво буде безвідходним. Будемо користуватися розсолами Домбровського кар'єру як сировиною. Передбачено заключити угоду з Міністерством екології України», - запевнив Ден Сяосю.
Вартість проекту, за словами Михайла Вишиванюка, «в межах мільярда – півтора мільярда доларів. Робочих місць – 2-3 тисячі».
Також М. Вишиванюк повідомив, що буде співпраця в освітній сфері: «Відбудеться підписання нової угоди, аби у провінції Шандунь наш Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника таки відкрив факультет української мови, як про це було домовлено ще у 2003 році».
Ден Сяосю вже цього року візьме на навчання до Китаю двох студентів; забезпечить їх переліт, проживання та стипендію у $300. Наступного року ще 20 кращих студентів відправляться на навчання у Китай для того, щоб у майбутньому вони, як спеціалісти, працювали у Калуші на новому заводі.