Проведення праймеріз не рятує опозицію від «тушок», - нардеп
Проведення праймеріз серед кандидатів від опозиційних партій у мажоритарних округах на наступних парламентських виборах вимагає фінансових затрат і не рятує опозиційні сили від появи в їхніх рядах потенційних "тушок".
Таку думку висловив народний депутат з фракції НУ-НС Юрій Гримчак, коментуючи ініціативу лідера партії "УДАР" Віталія Кличка провести праймеріз для визначення одного спільного кандидата в кожному мажоритарному окрузі.
"Праймеріз – досить дороге задоволення. Виникає таке питання, хоч воно може і дещо цинічне, але хто буде фінансувати роботу тих, хто організовуватиме праймеріз? Може знайдуть волонтерів, але ж технічне забезпечення слід чимось оплачувати", - зазначив Ю.Гримчак.
Парламентар вважає, що більш ефективним методом для убезпечення від появи "тушок" буде вивчення політичного минулого кожного кандидата.
"Як вів себе той чи інший кандидат під час тих чи інших подій… Чи не йшов на співпрацю з владою", - пояснив Ю. Гримчак.
Він наголосив, що в Україні вже був не дуже вдалий, на його думку, досвід проведення праймеріз партією "Сильна Україна", і для ефективного використання цього інструмента слід чітко визначити, хто і за якими критеріями буде обирати кандидата.
Ю.Гримчак також зазначив, що якщо у того чи іншого політика є пропозиція щодо покращення співпраці представників опозиції на наступних парламентських виборах, то слід сідати з представниками опозиційних сил за стіл переговорів.
"Сьогодні для спілкування опозиційних сил є такий майданчик – Комітет опору диктатурі, де ведеться обговорення подібних ініціатив… Наскільки мені відомо, "УДАР" туди не входить і не бере участі в обговоренні… Сказати це легко, а реалізувати – складно", - резюмував політик.
Нагадаємо, лідер партії "УДАР" Віталій Кличко запропонував визначити єдиних кандидатів від опозиції у мажоритарних округах шляхом проведення праймеріз.
"Праймеріз" (англ. primaries - попередні), попередні вибори - тип голосування, в котрому обирається один кандидат від партії. Між обраними кандидатами потім проходить звичайне голосування. Суть "праймеріз" полягає в тому, щоб кандидати від однієї партії не відбирали один в одного голоси на основних виборах, оскільки їх електорат, як правило, близький. Час від часу ті, хто програє на праймеріз, однак вирішують взяти участь у виборах, але як незалежні кандидати, без підтримки партії. Праймеріз особливо часто використовується в США.