П’ята частина грошей Державного оборонного замовлення розкрадена за 2 роки, – Тарас Пастух
З 2014 року на всіх державних замовленнях, які виконує «Укроборонпром», стоїть гриф «цілком таємно». 95% усіх контрактів є невідомими для широкого загалу, що спричиняє корупцію.
Про це в інтерв’ю «Громадському радіо» заявив народний депутат України фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Пастух.
За словами нардепа, саме тому фракція «Самопомочі» не підтримала внесення змін до державного бюджету в частині збільшення кредитних гарантій уряду на 4 мільярди на потреби «Укроборонпрому» і наполягає на внесенні змін до законодавства про держтаємницю, аби розсекретити інформацію про витрачання коштів на оборону.
«Це спричинило величезну критику в наш бік, а керівництво «Укроборонпрому» сьогодні бігає по коридорах ВР і шантажує тим, що приведуть до нас людей із різних підприємств, які не отримують фінансування. Відповідь дуже проста: хлопці, покажіть, як ви витратили попередні гроші за останні пару років. Ми не кажемо про Януковича, давайте подивимось, як керувала теперішня влада в той час, коли відбувалось Дебальцево, аеропорти, і так далі. Нас цікавить не стільки, скільки купили і куди купили, нас цікавить ціна, яку заплатили. Йдеться не про 10 і не про 20%. Інколи відсотки накручуються поза 100», – сказав Тарас Пастух. Загалом, за останні два роки п’яту частину оборонного замовлення було розкрадено.
Через непрозоре витрачання коштів фракція «Самопомочі» наполягає на встановленні парламентського і цивільного контролю над сектором оборони. «Кілька днів тому ми повернулися з Женеви, де відвідали Центр цивільного контролю за сектором безпеки. Ми свідомо ставили питання: як працює парламентський контроль в країнах, що є передовими в секторі національної оборони і безпеки. В тому, числі, в США – країні номер один по боротьбі з тероризмом. В них можна зайти на сайт і побачити ціну кожної одиниці, яка куплена за кошти платників податків», – зазначив народний депутат.
«Тому, коли піднімається питання фінансування, ми підтримаємо, але ми не готові підтримувати це без звітів про використання коштів. І хто б як не кричав, що країна воює, і щось потрібно на передовій – 2,5 років закупівель, і до передової не доходить нічого. Хлопці як були зі старою зброєю, так і залишаються. Якщо і надходить – то у 2-3 підрозділи, які начальник Генерального штабу визначив, як більш пріоритетні», – підсумував Тарас Пастух.