Рада підтримала примусову госпіталізацію хворих туберкульозом
Верховна Рада ввела примусову госпіталізацію хворих на заразні форми туберкульозу, що порушують протиепідемічний режим, за рішенням суду.
За прийняття в цілому законопроекту № 6037 проголосували 356 депутатів за 226 мінімально необхідних.
Так, якщо хворі на заразні форми туберкульозу, у тому числі під час амбулаторного або стаціонарного лікування, порушують протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу за рішенням суду вони можуть бути примусово госпіталізовані в протитуберкульозні установи, які мають відповідні відділення (палати) для розміщення таких хворих.
Заява про примусову госпіталізацію або про продовження строку примусової госпіталізації хворого на заразну форму туберкульозу подається в суд представником протитуберкульозної установи, що здійснює відповідне лікування цього хворого, протягом 24 годин з моменту виявлення порушення хворим протиепідемічного режиму.
До заяви додається мотивований висновок лікаря, який проводить лікування цього хворого, про необхідність примусової госпіталізації в протитуберкульозну установу або про продовження строку примусової госпіталізації.
Примусова госпіталізація осіб, стосовно яких судом прийнято відповідне рішення, здійснюється з урахуванням висновку лікаря на строк до 3 місяців.
Продовження строку примусової госпіталізації таких осіб здійснюється за рішенням суду на визначений ним строк з урахуванням висновку лікаря, що здійснює лікування цього хворого.
Також, відповідно до законопроекту, інформація про хворих на туберкульоз може вноситися до відповідного реєстру.
При цьому збір, використання й поширення такої інформації здійснюється з дотриманням вимог закону про захист інформації про фізичну особу (персональних даних) у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що формує й реалізовує державну політику в сфері охорони здоров'я.
Як повідомлялось, Глобальний фонд у боротьбі зі СНІДом, туберкульозом і малярією вказує на високі темпи поширення ВІЛ і туберкульозу в Україні.
У листопаді 2011 року Кабінет Міністрів схвалив концепцію загальнодержавної цільової соціальної програми протидії туберкульозу на 2012-2016 роки.