Радість Заходу через відставку Мубарака ілюзорна, - російський експерт
Радість західних лідерів з приводу відставки президента Єгипту Мубарака виглядає доволі ілюзорною, особливо з огляду на те, як позитивно сприйняли цю подію ісламісти.
Про це під час Великої політики з Євгеном Кисельовим зазначив директор Центру аналізу близькосхідних конфліктів Олександр Шумілін.
Ставку тут роблять на ліберальний розвиток суспільства, однак з часом тут до влади можуть прийти, або ж просто посилити вплив ісламісти, - додав він.
Раніше в п’ятницю віце-президент Єгипту Омар Сулейман оголосив, що президент Хосні Мубарак пішов у відставку і передав керівництво справами держави Вищій раді Збройних сил.
Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликав до «прозорого, впорядкованого і мирного переходу влади» в Єгипті і до «вільних, чесних і вартих довіри» президентських виборів, які мали б привести до встановлення цивільної влади.
Прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон теж закликав до переходу влади в Єгипті до цивільних людей як елементу ширшого переходу до «вільного, демократичного і вільного» Єгипту.
А канцлер Німеччини Анґела Меркель назвала події в Єгипті «історичним моментом змін» і закликала цю країну дотримати мирний договір із Ізраїлем.
Верховний представник Європейського Союзу з закордонних справ Катрін Аштон привітала рішення Мубарака і заявила, що він «почув голос єгипетського народу».
У Сполучених Штатах віце-президент Джо Байден теж привітав рішення Мубарака і назвав його «поворотним моментом» в історії Єгипту і всього регіону. Він також закликав поважати права єгиптян і заявив, що перехід влади мав би стати незворотньою зміною і узгодженим на переговорах шляхом до демократії.
А Білий дім оголосив, що з телевізійною заявою з приводу подій у Єгипті виступить і президент США Барак Обама.