"Ратуша" назвала імена шахраїв, які підробляли бронежилети для бійців АТО
Львівська газета "Ратуша" вважає, що штраф у 50 неоподаткованих мінімумів за антилюдський та ганебний збут підроблених бюронежилетів – це ніщо, тому журналісти видання оприлюднити прізвища дрібних шахраїв, жадоба до наживи яких могла призвести до смерті силовиків, які воюють на сході за єдність держави.
Злочинцями виявилися 38-річний Олександр Сіростан і 31-річний Борис Марко.
"Попри те, що бронежилети вже використовували під час бойових дій, на щастя, у жоден з них куля не влучила", – зауважив головний редактор газети "Ратуша" Микола Савельєв.
"Щиро зичимо, аби цих львів’ян-"бізнесменів" негайно мобілізували до війська (вік дозволяє), одягнули в бронежилети їх виробництва і кинули у вогняне пекло під Слов’янськ чи Краматорськ…" – емоційно додає керівник газети.
Видання також зауважує, що міліція досі ламає голову над питанням, де розташований цех із виробництва підроблених бронежилетів.
Як повідомляв ZAXID.NET, правоохоронці встановили, що для учасників антитерористичної операції зі Львова відправляли бронежилети, які не захищають від куль.
Начальник Львівського міського управління ГУМВС України у Львівській області Сергій Зюбаненко повідомив, що загалом на схід України потрапили близько ста несправжніх бронежилетів. З них 42 панцирі закупили активісти і завезли їх у зону проведення АТО. Ще 15 "предметів, схожих на бронежилети" отримали працівники спецпідрозділів МВС, які воюють на сході, серед них 15 десантників та 10 військових з блокпостів біля Слов’янська.
Головний міліціонер Львова запевнив, що усі неякісні засоби захисту вилучені, командири попереджені про факт підроблення бронежилетів. Ще понад 130 несправжніх захисних засобів до військових не потрапили.
Бронежилети виготовляли під маркою відомого в Україні виробника, однак вони були значно дешевшими від справжніх і навіть неозброєним оком можна було побачити, що пластина в бронежилеті зроблена зі звичайного металу.
"Міліціонери провели оперативні заходи і затримали на гарячому двох ділків, які намагалися продати у торговій мережі нашого міста 53 предмети, схожих на бронежилети. Під час їх затриманні, міліціонери вилучили ці предмети. Також вилучили 28 тисяч гривень та автомобіль, на якому були номерні знаки, вкрадені з іншого транспортного засобу у Львові раніше. Чоловіки дали першочергові покази про предмети, які вони намагалися збути по 1 тис 600 грн", - пояснив Зюбаненко.
Правоохоронці за цим фактом порушили карну за ст. 190 ч.4 (хуліганство). Тривають слідчі дії.