Реабілітація через творчість: учасник АТО відкрив у Львові персональну виставку
У Львові відкрив персональну виставку учасник АТО з Нової Каховки Анатолій Обелець. Він пережив жахіття війни у секторі «М» і щоб не зламатися, займався творчістю.
Анатолій Обелець пішов на війну добровольцем, боронити родину, коли кордон із захопленим Кримом опинився недалеко від дому на Херсонщині.
«Вже стояло питання так, що моя родина сиділа на валізах, сортувала, що взяти, що в землю закопати, як поїхати. І я пішов добровольцем, захищаючи свою землю, свою рідну оселю, своїх рідних, зі своїми побратимами, бо основний склад – це були миколаївці-добровольці і херсонці», – розповів Анатолій Обелець.
У складі 79-ї миколаївської бригади відвоював понад рік. Боронив сектор «М» біля Маріуполя.
Окрім того, Анатолій Обелець є керівником військово-історичного клубу «Каховка», яка займається пошуком жертв Другої світової війни. А відтепер шукають і загиблих вояків у нинішній війні. Часи інші, проблеми – ті ж, зізнався боєць.
«Я даю владі таке запитання: де армійські жетони металеві? Це та біда, яка була 70 років тому. Якщо ми знаходимо солдата Вермахту, то вже за тиждень маємо інформацію: хто, як його звали, звідкіля він був. А зараз ми що бачимо – знов, як і 70 років тому, зниклий безвісти. Це нонсенс в наш час», – обурився Анатолій Обелець.
А попри те Анатолій – художник. Різьбить картини в авторській техніці, яку мистецтвознавці назвали на його честь Обелець-інтарсії і навіть охрестили пана Анатолія українським Ван-Гогом за мотиви із соняхами. Кожну деталь робить окремо і потім складає у композицію.
Про війну в роботах воліє не згадувати: «Я хочу популяризувати основні фундаментальні цінності. Для мене зараз найближча тема – це сакральна. "Тайну вечерю" я 2 тижні тому закінчив. А ще любов, жінки, квіти, дерева життя».
У Львові, в «Арт-галереї Вишинської» Анатолій Обелець відкрив персональну виставку. Творчість художник сприймає як реабілітацію після війни. Тому на його експозицію щодня запрошуватимуть поранених вояків, аби і їх навчити повертатися до життя за допомогою мистецтва.
«Привеземо хлопців з військового госпіталю. Може, хтось щось вміє творити, а життя склалося так, що є вади... то мистецтво тут може бути виходом», – додала галеристка Ірина Вишинська.