Речниця Синютки оголосила безстрокове голодування під Львівською міськрадою
Ольга Березюк вимагає, щоб у мерії «врешті почали робити якісь кроки»
Директорка департаменту внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА Ольга Березюк у вівторок, 20 червня, оголосила безстрокове голодування під Львівською міськрадою через проблеми з вивозом сміття зі Львова. Березюк каже, що вимагає, аби у ЛМР «врешті почали робити якісь кроки» для вирішення сміттєвої кризи.
«Хочу висловити своє обурення проти бездіяльності Львівської міської ради щодо вирішення проблеми зі сміттям. Дуже шкода, що мер і всі інші [посадовці] асоціюють себе постійно з громадою Львова, але львів’яни вже дуже чітко розуміють, що не зроблено жодних кроків [щодо вирішення проблеми з вивозом сміття] за цей рік, – заявила Ольга Березюк у коментарі ZAXID.NET. – Я хочу, щоб врешті почали робити якісь кроки, хоча б поїхали до громад і говорили з людьми про те, що треба це питання вирішувати і приймати сміття».
На уточнююче питання, що саме, на її думку, мала б зробити міська влада у ситуації, коли місцеві громади відмовляються укладати угоди на прийом сміття на власні полігони ТПВ, Ольга Березюк лише повторила, що «міська влада має вирішувати господарські питання».
Фото Павла Паламарчука / ZAXID.NET
За її словами, вона сидітиме під Львівською міською радою доти, поки не побачить реальних кроків з вирішення проблеми з вивезенням сміття. Вона письмово повідомила ЛМР про проведення безстрокової акції протесту у форматі голодування.
Ольга Березюк також повідомила, що до 25 червня вона офіційно перебуває у відпустці, а востаннє вона їла вчора ввечері.
Нагадаємо, що вчора, 19 червня, голова фракції «Самопоміч» у Верховній Раді Олег Березюк оголосив голодування проти сміттєвої блокади Львова з боку центральної влади. Його також підтримала віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд, яка 20 червня також оголосила голодування.
Раніше керівник управління охорони здоров'я ЛМР Володимир Зуб заявив, що через накопичене сміття у Львові зберігається надзвичайно високий ризик спалаху кишкових інфекцій.
Через проблеми з вивозом сміття, яке відмовляються приймати більшість навколишніх полігонів ТПВ, і припинення роботи трьох з шести приватних компаній, що вивозили сміття, у Львові накопичилося близько 9 тис. тонн відходів. Відтак мерія Львова повторно звернулася до РНБО та Кабміну з проханням ввести у місті надзвичайний екологічний стан, хоча після попереднього такого звернення, надісланого 12 червня, офіційної реакції від Кабміну та РНБО не було.