Реформа медицини почнеться з Львівської області

Реформа медицини почнеться з Львівської області
фото ZAXID.NET
Олександр Квіташвілі

Львівська область є пріоритетною у процесі здійснення реформ у медичній галузі України. Про це під час прес-конференції у Львові, 30 січня, заявив міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі.

«Львівська область - пріоритетна область щодо втілення нових починань міністерства охорони здоров’я України. Ніяких пілотних проектів чи експериментів не буде, бо всі вже втомились, ми просто почнемо реформи», - заявив міністр охорони здоров’я України.

Водночас він пояснив, що будь-які реформи можна буде починати втілювати тільки після внесення відповідних законодавчих змін.

«Нам буде потрібна допомога місцевої влади та зміна законодавства в першу чергу. Неможливо все одразу зробити у всій країні, тому це буде кілька областей, серед яких Львівська», - пояснив міністр.

Присутній на прес-конференції міністра голова Львівської ОДА Олег Синютка пояснив, що управлінці вже проговорили перші конкретні  кроки у рамках реформи, які розпочнуть втілювати в першу чергу.

«Серед проговорених з міністерством тем -  обладнання навігаційними системами карет швидкої допомоги, аби була можливість бачити місце їхнього розташування. Ми плануємо модифікувати систему таким чином, щоб послугу надавала карета допомоги, яка знаходиться найближче  до людини, яка цієї допомоги потребує», - зауважив Синютка.

Він також розповів, що завдяки застосуванню ринкових механізмів у галузі медицини, в області з’явилась можливість значно скоротити вартість такої медичної послуги, як гемодіаліз.

«Конкретний приклад застосування ринкових механізмів при наданні медичних послуг у нашій області можна показати на вже злощасній для Львівщини проблемі гемодіалізу. Завдяки зникненню монополіста на цьому ринку, нам вдалось знизити ціну на цю послугу до 840 грн, коли в інших областях вона сягає 1200 грн», - зауважив голова ЛОДА.

Міністр охорони здоров’я заявив, що перші результати змін у медичній галузі українці зможуть відчути вже через три-чотири місяці після старту реформи.

«Ми вже маємо готові законопроекти по реформі галузі. На наступній сесії ВР ми плануємо винести їх на розгляд депутатів. Як тільки змінимо законодавство, почнемо реформи», - заявив Квіташвілі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук