Регламентний комітет знайшов порушення в поданнях на затримання і арешт Онищенка
Комітет дозволив позбавити Онищенка недоторканності, але у інших поданнях виявив численні недоліки
Регламентний комітет Верховної Ради схвалив подання генерального прокурора щодо притягнення до відповідальності депутата від «Волі народу» Олександра Онищенка.
За відповідне рішення комітет одноголосно (присутні були 7 з 9 членів) проголосував у середу, 29 червня, передає «Українська правда».
Що стосується затримання і арешту депутата, то комітет вважає, що «ці рішення розглядати передчасно».
У той же час комітет залишив за Верховною Радою право проголосувати за арешт чи затримання Онищенка. Однак просить зробити це окремими голосуваннями, щоб це рішення не було оскаржене, як у справі нардепа Ігоря Мосійчука.
Комітет звернув увагу, що ГПУ мала подавати окреме подання щодо кожного виду запобіжного заходу щодо Онищенка, а не одне, як це було зроблено.
Сам Онищенко на оголошення рішення комітету не прийшов, хоча на засіданні комітету був присутній.
«Ми вказали голові парламенту, що є певні порушення щодо подання. Тепер він має ухвалити рішення: або повернути подання у ГПУ для усунення недоліків, або винести на голосування в залу. Якщо будуть голосувати, то комітет рекомендує провести три окремих голосування: щодо дозволу на притягнення до відповідальності, щодо затримання і щодо арешту», – пояснив член комітету Михайло Папієв.
Водночас, перший заступник голови комітету з питань регламенту Павло Пинзеник повідомив, що у висновку комітет дав аналіз свого «бачення подання».
«Є недоліки подання у частині, яка стосується надання згоди на затримання і арешт. Щодо притягнення до кримінальної відповідальності, то там може бути. Ми вважаємо, що мають бути три окремі подання, а не одне. Що стосується по суті, то комітет зробив висновок, що подання в частині надання згоди на арешт та затримання є недостатньо обґрунтованим», – сказав він.
«Ми не почули достатньої аргументації, чому до цього народного депутата треба застосувати такий суворий запобіжний захід, як взяття під варту», – додав Пинзеник.
Як відомо, раніше спікер Верховної Ради Андрій Парубій пообіцяв не тягнути з розглядом питання зняття недоторканності із депутата Олександра Онищенка.
Онищенка звинувачують у організації злочинного угруповання. За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми, організованої зокрема нардепом Онищенком, державі було завдано збитків на суму 3 млрд грн.