«Репортери без кордонів» стурбовані зміною керівництва «Інтера»
В організації "Репортери без кордонів" стурбовані зміною ключових менеджерів телеканалу "Інтер".
"Нас стурбував уже той факт, що голова президентської адміністрації став співвласником телеканалу", - сказала представник цієї організації в Україні Оксана Романюк, пише "Комерсант-Україна".
"У Європі була лише одна людина, яка володіє і всією повнотою влади, і впливовими ЗМІ – прем'єр Італії Сільвіо Берлусконі", - зазначила вона.
Романюк нагадала, що нещодавно Євген Кисельов, призначений керівником інформаційного мовлення медіагрупи, в інтерв'ю заявив, що підтримує дружні відносини з Ігорем Шуваловим, який донедавна був радником голови адміністрації президента.
"Отже, він буде діяти в інтересах Сергія Льовочкіна", - упевнена представник "Репортерів без кордонів".
Противагою команді президента, на думку Романюк, повинна стати Ганна Безлюдна – довірена особа Дмитра Фірташа, який не зацікавлений у тому, щоб канал був рупором адміністрації президента.
"Її призначення (у наглядову раду) дає надію, що зміни в інформаційній політиці не будуть проходити легко", - сказала Романюк.
Зокрема, вважають експерти, Безлюдна повинна гарантувати, що на каналі залишиться шоу Ганни Безулик "Справедливість".
У свою чергу, генпродюсер "5 каналу", народний депутат Юрій Стець ("Батьківщина") вважає, що під керівництвом Кисельова інформаційна політика каналу зміниться й стане пропрезидентською.
"Ознаки заангажованості він показував, ще коли вів на "Інтері" ток-шоу. До нього на ефіри не могли потрапити представники опозиційних сил, він завжди був налаштований тенденційно", - сказав Стець.
"Єгор Бенкендорф чудовий менеджер, але він завжди дистанціюється від політичних питань. Схоже, він буде відповідати за весь контент, окрім інформаційного, який буде у віданні Євгена Кисельова. Наглядова рада ж буде представляти на каналі насамперед комерційні інтереси Дмитра Фірташа", - зазначив він.
Додамо, що 1 лютого структури Дмитра Фірташа стали співвласниками медіа-холдингу Валерія Хорошковського, куди входить канал «Інтер». «За умов, що склалися, я не маю можливості забезпечувати розвиток Групи, і саме ці обставини стали моєю головною мотивацією для продажу», - пояснив сам Валерій Хорошковський.
А 7 лютого стало відомо про те, що голова Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін разом з бізнесменом Дмитром Фірташем стане співвласником телеканалу «Інтер».
Льовочкін уточнив, , що його частка становитиме 20%, а після схвалення купівлі Антимонопольним комітетом він передасть свої акції в управління компанії Фірташа GDF Media Ltd.
Голова Адміністрації Віктора Януковича також пообіцяв не втручатися в роботу журналістів каналу.
А польське інформагентство РАР написало, що Дмитро Фірташ міг придбати «Інтер» у Валерія Хорошковського не для себе, а для сім’ї президента України Віктора Януковича.
Нагадаємо, що телеканал "Інтер" очолив Єгор Бенкендорф. Анна Безлюдна увійшла до складу наглядової ради каналу. А керівником новинної служби медіагрупи "Національні інформаційні системи" став Євгеній Кисельов.