Росія довільно трактує домовленості щодо відтермінування економічної частини Асоціації з ЄС
До теми
Росія продовжує намагатися «розхитати» Угоду про асоціацію Україна-ЄС, нав’язуючи вільне трактування домовленостей щодо її імплементації.
Про це заявив представник України при Євросоюзі Костянтин Єлісєєв, коментуючи публікацію у виданні The Wall Street Journal про нібито можливість внесення змін до тексту Угоди про асоціацію України з ЄС, передає Укрінформ.
«Не можу не відреагувати на штучне розкручування у ЗМІ теми про необхідність внесення змін до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Очевидно, Росія намагається розхитати Угоду про асоціацію та європейський вибір України не лише агресією, а й нав’язуючи власне довільне трактування тристоронніх домовленостей від 12 вересня. Росії варто відмовитися від спроб зупинити український євроінтеграційний потяг, що набирає хід, заспокоїтися й адаптуватися до нових реалій. Тим більше, що насправді тут потрібна передусім геополітична, політична та навіть психологічна адаптація, аніж торговельно-економічні заходи», – сказав Єлісєєв.
Він наголосив, що Україна та ЄС готували Угоду про асоціацію впродовж семи років, вона взаємоприйнятна для обох сторін, жодна з яких не прагне вносити змін до її тексту. Більше того, зазначив посол, Угоду вже ратифікувала Верховна Рада України, Європарламент і кілька держав-членів ЄС.
«Що ж стосується погроз російської сторони стосовно уникнення Україною так званого «прихованого виконання» положень Угоди про асоціацію – вони абсурдні. Це, наприклад, мало б означати неможливість здійснення реформ правосуддя, прокуратури, боротьби з корупцією або заборону на підвищення соціальних стандартів, якості продуктів, захисту прав споживачів тощо, адже відповідні положення також містяться в Угоді», – наголосив Єлісєєв.
За його словами, жодна країна у світі, у тому числі Росія, не має права вето на здійснення внутрішніх демократичних реформ будь-якою незалежною суверенною державою.
Президент Єврокомісії у коментарі виданню The Wall Street Journal заявив, що Євросоюз не має намірів вносити зміни в Угоду про асоціацію з Україною, але не виключає, що це можливо зробити, якщо Київ попросить про такі зміни.
У ЄС також підтвердили наявність листа президента Росії Володимира Путіна президентові Єврокомісії Жозе-Мануелю Баррозу, в якому російська сторона вимагає, щоб відтермінування реалізації торговельної частини Угоди про асоціацію було використане для того, щоб внести значні зміни до тексту документа. Путін також попередив, що будь-який крок щодо зміни українських законів для адаптації їх з правилами ЄС буде вважатися порушенням домовленостей та вимагатиме заходів РФ у відповідь.