Росія вказала Україні на конкретні ризики від Асоціації з Євросоюзом
Київ отримав перелік потенційних ризиків, які Москва бачить від імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає Радіо Свобода.
«Ми отримали бачення російської сторони потенційних ризиків. Наприклад, митне адміністрування. Це – цікава галузь, і ми повинні знайти практичні відповіді. Але це питання імплементації угоди», – зазначив він.
Міністр наголосив, що не бачить зв’язку між ратифікацією Угоди з тристоронніми консультаціями, які ведуть Україна з Росією та Європейською комісією щодо імплементації цієї Угоди.
«Це різні речі – ратифікація Угоди та консультації щодо її імплементації. Я вважаю, що це абсолютно незалежні процеси. Ми зараз ведемо тристоронні консультації з Єврокомісією та російською стороною, але ми не обговорюємо логіку Угоди, ми не обговорюємо її текст. Угода – це живий організм, і ми можемо гнучко, залежно від потреб української економіки, працювати з регуляторними рамками. Наприклад, окремі акти ЄС ми можемо імплементувати швидко чи повільно. У цьому аспекті у нас є простір для гнучкості, але це важливо саме Україні», – заявив очільник українського МЗС.
Як повідомляв ZAXID.NET, Україна і Європейський Союз підписали економічну частину Угоди про асоціацію 27 червня, а політичну її частину було підписано 21 березня.
2 липня президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ у найкоротші терміни підготувати і погодити з Євросоюзом план ратифікації Угоди про асоціацію. Однак, насправді, ніякого спеціального «плану» для ратифікації Угоди про асоціацію не потрібно — зокрема, Молдова ратифікувала свою угоду з ЄС на третій робочий день після підписання, повідомляло видання «Дзеркало тижня. Україна» з посиланням на власні джерела.
Згодом в Адміністрації президента пояснили, що текст Угоди не передають на ратифікацію до парламенту, оскільки її текст ще перебуває на узгодженні у профільних міністерствах і відомствах.
Зазначимо, що цей документ вже ратифікували Румунія і Литва. Натомість український парламент угоду ще не ратифікував.