Російські «докази» у справі збитого MH17 були сфальсифіковані, - Bellingcat
Експерти заявили, що супутникові знімки, які мали б довести причетність до трагедії України, виявилися настільки серйозно зманіпульовані, що взагалі не можуть бути ніякими доказами.
До теми
- Експерти Bellingcat встановили номер комплексу «Бук», яким було збито Boeing рейсу MH17 ZAXID.NET
- Bellingcat виклав докази перевезення російського «Бука» ZAXID.NET
-
Терористи збили пасажирський Boeing 777.
Теракт на Донеччині став найбільшою за кількістю жертв авіакатастрофою після жахливих подій 9/11 у США ZAXID.NET
Міжнародна група активістів Bellingcat оприлюднила результати нових досліджень, що стосуються збиття над Донбасом 2014 року літака «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17. Про це мовиться у прес-релізі групи, опублікованому у п'ятницю, 15 липня.
У повідомленні зазначається, що особливо цінною цього разу була робота Центру досліджень непоширення зброї масового ураження імені Джеймза Мартіна Інституту міжнародних досліджень Мідлбері у Монтереї (США).
Цей центр дослідив низку фотографій щодо наявності в них внесених змін і дійшов висновку, зокрема, що представлені після збиття літака Міністерством оборони Росії супутникові знімки, які мали б, на думку Москви, довести причетність до нього України, виявилися настільки серйозно зманіпульовані, що взагалі не можуть бути ніякими доказами.
Натомість у фотографіях пускової установки зенітно-ракетного комплексу «Бук» на Донбасі, з якої, як широко вважають, збили літак, і сліду пуску її ракети ніяких слідів втручання не виявлено, повідомили дослідники.
Bellingcat додає, що, за даними аналізу відкритих джерел дослідниками цієї групи, є підстави стверджувати, що цей «Бук» був доставлений із Росії, зі складу 53-ї бригади протиповітряної оборони. Також підтверджено, що 17 липня 2014 року, в день збиття літака, цю установку привезли до Донецька, потім на тягачі до Сніжного, а далі «Бук» своїм ходом прибув на поле на південь від міста й запустив ракету, що збила літак. Потім цю ж установку зняли на відео вранці 18 липня в Луганську.
21 липня 2014-го Міністерство оборони Росії оприлюднило низку брехливої і сфальсифікованої інформації: неправду про маршрут польоту літака, про дані радарів і про місце зйомки луганського відео, а також неправдиво датовані і глибоко зманіпульовані супутникові знімки.
Пізніше російська компанія «Алмаз-Антей», що виробляє «Буки», подала свої дані стосовно катастрофи, що не підтверджуються ні свідченнями очевидців на місці подій, ні іншими даними з відкритих джерела.
Нагадаємо, кримінальне розслідування, що має на меті визначити осіб, відповідальних за збиття літака рейсу MH17, і притягнути їх до відповідальності веде нині Спільна слідча група, яку створили під егідою прокуратури Нідерландів органи прокуратури і поліції Нідерландів, Австралії, Малайзії, Бельгії й України. Ця група повідомляла, що на початку осені оприлюднить перші результати своєї роботи: дані про тип озброєння, з якого був збитий літак рейсу MH17, і точне місце пуску цього озброєння.
У жовтні 2015 року були оприлюднені результати іншого розслідування в Нідерландах, які втратили у цій катастрофі найбільше своїх громадян і яким Україна передала право розслідувати трагедію. Це розслідування, що стосувалося тільки питань авіаційної безпеки, встановило, що літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysian Airlines рейсу MH17 із Амстердама до Куала-Лумпура був збитий над Донбасом 17 липня 2014 року ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії. Тоді загинули всі 298 людей, що були в літаку. Але хто саме здійснив пуск ракети, те розслідування не мало мети визначати.
Після презентації результатів цього технічного розслідування голова Ради розслідувань у справах безпеки Нідерландів окремо заявив, що ракета, якою збили лайнер, була випущена з частини Донбасу, захопленої сепаратистами.
Між тим, європейські держави, США і Україна заявляють, що мають докази того, що літак збили з комплексу «Бук», наданого сепаратистам Росією; наразі достеменно не доведено, чи причетні до цього й кадрові російські військові і російське військове командування. Громадянські розслідувачі кажуть, що визначили кількадесят російських військових, із яких дехто безперечно причетний до збиття. Бойовики і Росія свою причетність відкидають.
Повний текст звіту на англійській мові знаходиться за цим посиланням.