Російські миротворці не заслуговують на довіру, - Президент України
Президент України Віктор Ющенко переконаний, що план мирного врегулювання південноосетинського конфлікту буде прийнятий найближчим часом. Про це він заявив 12 серпня в інтерв'ю українським та закордонним журналістам у Тбілісі після мітингу на підтримку єдності Грузії. "Найголовніше про що сьогодні можна говорити - процес нормалізації ситуації розпочався", - підкреслив Глава держави.
На думку Віктора Ющенка, сьогодні вже є сигнали, які дають змогу говорити про певний прогрес у цьому напрямку та сподіватися на успішне розв'язання конфлікту.
Говорячи про зустріч у Тбілісі за участю лідерів демократичних країн, Президент наголосив: "Наша мета - сформувати основу для нормальних переговорів і врахувати всі особливості, всі позиції сторін, які потрібні для мирного врегулювання. Очевидно, - зазначив Глава української держави, - для грузинської сторони "надактуальним" залишається питання територіальної цілісності".
Другою чутливою темою для Грузії Віктор Ющенко назвав питання участі у врегулюванні конфлікту миротворчих контингентів з незаплямованою репутацією. "Зрозуміло: якщо миротворці почали стріляти по людях, вони не заслуговують на довіру", - сказав Президент України, нагадавши, що українська сторона кілька днів тому вже наголошувала на важливості серйозного вдосконалення формату участі миротворців у врегулюванні ситуації у Грузії. "Сьогодні треба говорити про те, що миротворчу формулу потрібно серйозно інтернаціоналізувати, робити більш відкритою, доступною для інших країн... Переконаний, що такі країни, як і Україна, з готовністю могли б представити в рамках міжнародного мандату свій миротворчий корпус для демонстрації чітких гарантій виконання тих зобов'язань, які можуть бути прийняті у найближчий час", - зазначив Глава держави.
Президент також висловив переконання, що останні події у Грузії привели міжнародну спільноту до розуміння важливості переосмислення багатьох компонентів сучасної політики в тому числі й у безпековому секторі. "Ситуація показала: територія у якої немає колективної моделі безпеки не може встояти перед викликом - знаходиться у колосальних ризиках; тоді політика розуму, діалогу, може легко змінитися на політику сили", - підсумував Віктор Ющенко.