«Розточчя» увійшло до охоронної мережі ЮНЕСКО
13 грудня академік НАН України Михайло Голубець урочисто вручив сертифікат про включення біосферного резервату «Розточчя» на Львівщині міністру екології та природних ресурсів України Миколі Злочевському. Міністр вручив копії сертифікату директорам природоохоронних, наукових установ резервату.
М.Злочевський зазначив, що наступна мета об’єднання українського «Розточчя»із польським в єдиний транскордонний резерват. «Обсяг екологічної захищеної території двох країн буде гордістю в Європі. Ліси, звірі і рослини будуть збережені для наших нащадків», - сказав міністр.
Директор природного заповідника «Розточчя» Ярослав Бовт повідомив, що резерват створено на території 74,8 тис. км, до його складу входить заповідник «Розточчя», Яворівський національний парк та регіональний ландшафтний парк «Равське Розточчя». Крім цього до резервату увійшли ліси Рава-Руського лісгоспу, Старицького військового лісгоспу, Магерівського лісництва. «Це - територія сталого розвитку, і безперечно лісокористування буде обмежене. – прокоментував він – Входження резервату до мережі ЮНЕСКО підвищить якість охорони Розточчя як Головного європейського вододолу і навколишнього середовища тут».
Я.Бовт зазначив, що Розточчя - це височина, льодовикового походження. Звідки беруть початок багато рік. Їх чистота – це чистота вод на величезній території Європи. Крім цього науковий інтерес становить біорізноманіття «Розточчя». «Географічно тут сходяться Карпати, Поділля, Полісся. Рослини, які ростуть у Карпатах, на Поділлі, на Поліссі зустрічаються і тут в Розточчі. Це становить науковий інтерес», - зазначив Я.Бовт.
Польські науковці готуються до включення їхньої частини Розточчя до мережі ЮНЕСКО. За словами Я.Бовта, після цього стане можливим об’єднання резерватів з метою посилення захисту території, збереження її біорізноманіття, розвитку зеленого туризму.