СБУ пояснила, чому фінансова піраміда B2B Jewelry продовжує роботу
Трьом організаторам фінансової піраміди оголосили підозру у шахрайстві
СБУ пояснила, чому попри блокування продовжують працювати магазини фінансової піраміди B2B Jewelry. Про це йдеться у відповіді Служби Безпеки України на запит Hromadske.
За словами правоохоронців, магазини фінансової піраміди B2B Jewelry, яку Служба безпеки України заблокувала 27 серпня, продовжують працювати, щоб інвестори могли обміняти придбані сертифікати на продукцію – тобто на золоті або срібні прикраси.
Також у відомстві повідомили, що трьом причетним до організації B2B Jewelry оголосили підозру в шахрайстві та відмиванні грошей, здобутих злочинним шляхом. Із них двом обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Чому B2B Jewelry – це фінансова піраміда
Офіційно B2B Jewelry продає ювелірні вироби. За даними компанії, в Україні, Росії та Казахстані працює близько сотні її магазинів, а також власний ювелірний завод у Вінниці.
Окрім прикрас B2B Jewelry пропонує своїм клієнтам нібито пасивний дохід від інвестицій під фантастичні 400% річних.
Піраміда діє подібно до «схеми Понці» (названої на честь афериста Чарльза Понці).
Попри продаж «сертифікатів», B2B Jewelry офіційно не надає фінансових послуг і не підпадає під нагляд державних фінансових регуляторів України. Покупки сертифікатів офіційно оформлюють як благодійні внески, зокрема на користь Благодійного фонду «Зимородок».
Засновник піраміди – Микола Гонта, власник ювелірного заводу «Шарм». За даними Генпрокуратури і податкової служби, співвласники B2B Jewelry підозрюються в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, і використанні схеми виведення готівки через фіктивний благодійний фонд.
13 квітня 2020 року засновник піраміди Микола Гонта повідомив про заснування партії «Живіть в достатку».