Семена Семенченка та Євгена Шевченка арештували на два місяці
Екс-комбата батальйону «Донбас» та інформатора НАБУ арештували у справі про створення приватної військової компанії
Екс-командира батальйону «Донбас», колишнього народного депутата Семена Семенченка та інформатора НАБУ Євгена Шевченка, яких СБУ підозрює створенні незаконного збройного формування, відправили під арешт до 24 травня.
Відповідні рішення сьогодні ухвалив Печерський районний суд Києва. Водночас, якщо Євгена Шевченка заарештували з можливістю внесення застави у розмірі 5 млн грн, то Семенченку призначили арешт без можливості її внесення.
Прокурор заявив, що протягом двох останніх днів Семенченко нібито переховувався від слідства, тому він може переховуватися і далі.
Обвинувачення також вважає, що Семенченко має значні зв'язки, тому може знищити докази, впливати на свідків і давати вказівки іншим підозрюваним, в тому числі і потенційним.
Водночас захист заявив, що доказів незаконної діяльності Семенченка в матеріалах справи немає. А ось сам підозрюваний запевняє, що від слідства не переховувався.
Сам Євген Шевченко зазначив, що сподівається на допомогу друзів, бо застава у розмірі 5 млн грн «це великі гроші». Прокурор просив суд взяти підозрюваного під варту без права внесення застави.
Захист планує подавати апеляцію. Адвокати стверджують, що їхній клієнт не порушував закон, а незаконного збройного формування не існує. Натомість є охоронна фірма, яка діяла в межах закону. Адвокати вважають, що докази провини Шевченка в підозрі відсутні.
Раніше сьогодні СБУ повідомила Семенченку про підозру. Разом із ним підозру отримав і «позаштатний агент НАБУ» Євген Шевченко. За даними спецслужби вони організували «приватну військову компанію».
Також Семенченка та Шевченка підозрюють у можливій організації протиправної схеми щодо ввезення поза митним контролем військових запчастин і товарів з Росії. Згодом їх нібито продавали державним підприємствам у сфері оборони за завищеними цінами.
Раніше сьогодні стало відомо, що екс-нардеп Семен Семенченко прибув у київське управління Служби безпеки України для отримання підозри, свою провину він заперечує.
«Взяв кілька днів вихідних, відключив телефони, відсвяткував з бойовими товаришами день СБУ і зранку вийшов на роботу. З подивом дізнався що за час моєї відсутності я був оголошений СБУ найстрашнішим терористом. Інформація про те, що мене заарештували і пред'явили підозру, не відповідає дійсності. Я завжди діяв в інтересах України і відкидаю всі звинувачення СБУ... Зараз їду в СБУ на Аскольдів щоб отримати підозру і дати пояснення. Про місце і час суду, який призначать мені по запобіжному заходу повідомлю додатково», – написав він у Facebook.
Семенченко також запевнив, що як український доброволець він не збирається «завертатися в пледік, їхати за кордон або ховатися від слідства» – і готовий захищати себе в суді.
Як повідомляв ZAXID.NET, Служба безпеки України ввечері 24 березня повідомила про викриття та припинення діяльності так званої «приватної військової компанії».
Організаторами у відомстві назвали колишнього народного депутата Семена Семенченка та Євгена Шевченка. Їм, а також іншим організаторам повідомили про підозру за статтею 260 Кримінального кодексу України (Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань).
Ця компанія наймала на роботу фізично підготовлених молодих людей, колишніх офіцерів правоохоронних органів та військовослужбовців ЗСУ з досвідом ведення бойових дій. Їх просили підписати папери про нерозголошення інформації, а потім готували на тренувальних базах для виконання завдань.
За версією слідства, Євген Шевченко постачав амуніцію, обладнання, боєприпаси та вибухівку для потреб цього незаконного формування.
24 березня СБУ спростувала інформацію, яку раніше оприлюднили ЗМІ та деякі політики, що Шевченка та Семенченка вже затримали. Як повідомив прес-секретар Служби безпеки Артем Дехтяренко, фігурантам справи лише повідомили про підозру.
Водночас, 25 березня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід 3 фігурантам справи щодо створення незаконного воєнізованого угруповання. Мається на увазі засідання з обрання запобіжного заходу учасникам батальйону «Донбас» Ігорю Орленку («Соболь»), Олександру Новікову («Хаммер») і Сергію Акимовичу («Акім»).
Як йдеться у розслідуванні «Слідства.Інфо», приватна військова компанія, пов’язана з екс-нардепом Семеном Семенченком, працювала в інтересах українського бізнесмена Ігоря Коломойського.