Сенат США ухвалив резолюцію до п'ятої річниці Революції гідності
Сенат Сполучених Штатів Америки одностайним рішенням ухвалив резолюцію, присвячену 5-ій річниці Революції Гідності та пам'яті Героїв Небесної Сотні. Про це йдеться у повідомленні прес-служби посольства України у США, у середу, 17 липня.
«У резолюції, авторами якої виступили понад два десятки сенаторів від Республіканської та Демократичної партій, зокрема, зазначено, що Сенат США вітає прогрес, досягнутий українською владою в утвердженні верховенства права, наближенні країни до євроатлантичних норм і стандартів, у посиленні боєготовності Збройних сил України і їх сумісності з критеріями НАТО», - сказано в повідомленні посольства на сторінці у Facebook.
Автори резолюції зазначають, що Вашингтон вітає успішне проведення вільних і справедливих виборів президента України й інавгурації Володимира Зеленського на посаду голови держави, а також «очікує проведення мирних, вільних і справедливих парламентських виборів».
У документі наголошується, що Вашингтон підтверджує незмінну прихильність уряду США до «підтримки зусиль української влади у відновленні територіальної цілісності держави, а також надання додаткових летальних і нелетальних видів безпеки допомоги для зміцнення обороноздатності України на землі, в морі та повітрі». Також підтверджується невизнання «незаконних спроб РФ анексувати Крим».
Також засуджено агресію РФ проти України і, зокрема, «напад на кораблі ВМС нашої держави в Керченській протоці як зухвале порушення міжнародного права і двосторонніх українсько-російських домовленостей», а також Білий дім закликає Кремль негайно звільнити членів екіпажу захоплених суден як людей, які підпадають під дію Женевських конвенцій 1949 року.
У Вашингтоні запевнили, що підтримують усіх українських політичних в'язнів, утримуваних у РФ і на підконтрольних їй територіях на основі сфабрикованих звинувачень. США закликають союзників і партнерів зберігати жорсткий режим санкцій проти РФ щодо виконання нею своїх міжнародних зобов'язань, у тому числі за Будапештським меморандумом і Мінськими домовленостями.
Окрім того, Вашингтон називає газопровід «Північний потік - 2» значною загрозою для безпеки Європи, яка спрямована на підрив економічної стабільності України і посилення її вразливості «перед подальшими російськими військовими інтервенціями», вважає, що «зміцнення демократії в Україні протягом останніх п'яти років, яскравим прикладом чого стали нещодавні президентські вибори і мирний перехід влади, повинно служити позитивним прикладом для інших країн з пострадянського простору».