Сенат США відновив Спостережну групу НАТО для стримування російської агресії

Конгрес США сподівається посилити контакти з альянсом

СвітРоман Ганкевич, 1 березня 20181540
Однією з ініціаторів поновлення роботи групи спостерігачів виступила сенаторка Джин Шахін

Двопартійна група сенаторів США поновила роботу групи спостерігачів НАТО, спрямовану на зміцнення зв’язків Конгресу з Північноатлантичним альянсом. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Як зазначає видання, рішення ухвалили після коментарів президента США Дональда Трампа, які викликали у деяких членів НАТО сумніви щодо прихильності США альянсу. Ініціаторами поновлення роботи групи спостерігачів виступили демократка Джин Шахін та республіканець Том Тілліс.

«Зараз, як ніколи, вкрай важливо, щоб Сполучені Штати тісно співпрацювали з НАТО, щоб реагувати на постійні загрози західним демократіям, особливо від Кремля», - сказала Шахін.

Спостережна група НАТО, що вже створювалася Сенатом близько десяти років тому, відповідатиме за посилення нинішніх контактів альянсу із Конгресом, сказала Шахін.

Як зазначає видання, Дональд Трамп неодноразово критикував членів НАТО за невиконання зобов’язань щодо оборонних витрат. Аналітики заявляли, що таким чином він поставив під сумнів найважливіший постулат альянсу про те, що напад на одного члена вважається нападом на усіх інших.

Відзначається також, що на заході, присвяченому відновленню групи, були присутні, зокрема, верховний головнокомандувач Об’єднаними збройними силами альянсу в Європі американський генерал Кертіс Скапарротті, а також помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Уесс Мітчелл. За словами останнього, «сенатська Спостережна група НАТО - важливий інструмент в активізації і зміцненні НАТО в настільки критичний час». «Під керівництвом Володимира Путіна Росія демонструє здатність не просто погрожувати і зазіхати на НАТО, але й сіяти хаос, дезінформацію, а також згубний вплив на саме серце західних суспільств», - стверджував дипломат.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук