Шахрайка заробила 150 тис. грн на фальшивих довідках про тест на Covid-19
Поліція викрила шахрайську схему ПЛР-тестування на Covid-19, яка діяла на Донеччині
У Краматорську поліцейські припинили діяльність закладу, який надавав фальшиві довідки про відсутність коронавірусу. Підпільний заклад організувала місцева мешканка, повідомили у департаменті комунікацій Нацполіції.
Як повідомляється, викрили шахрайську схему ПЛР-тестування на Covid-19 працівники Краматорського районного управління поліції під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури.
Під час перевірки оперативної інформації поліцейські встановили, що з осені 2020 року в одній з квартир багатоповерхівки надають послуги з тестування на коронавірусне захворювання, де вказують неправдиву інформацію щодо результатів тестування за певну плату. Під час досудового розслідування правоохоронці встановили, що 42-річна жінка розмістила в інтернеті оголошення про надання зазначених послуг нібито від імені однієї з офіційно зареєстрованих в Україні медичних компаній.
«Лабораторія» діяла під прикриттям, не мала жодних вивісок та інших позначень медичного закладу. Негативний результат з печаткою та підписом медика коштував 800 грн, деяким клієнтам надавалася знижка.
Під час обшуку у вказаному приміщенні поліцейські вилучили порожні бланки медичних установ, штампи та печатки різноманітних закладів у кількості 20 штук, чернетки с записами клієнтської бази, близько 30 готових довідок про проходження людиною тестування на наявність захворювання COVID-19 та чеки про їх оплату, ноутбуки, планшет та мобільний телефон.
«Організаторка шахрайської схеми переобладнала для клієнтів вхідну кімнату власної квартири. Довідки про проходження тесту на Covid-19 з негативним результатом фігурантка готувала в домашніх умовах. Бланки тестів роздруковувала на лазерному принтері, шаблони для роздрукування бланків знайшла в інтернеті, як і QR-код, який генерувала на сайті самостійно. Печатки підозрювана замовляла в інтернеті. Замовників довідок шукала й серед клієнтів туристичних агентств. Людина не знала, що «на руки» отримує фальшивий результат», – розповіли в Нацполіції.
Зазначається, що за чотири місяці шахрайка встигла заробити орієнтовно понад 150 тис. грн.