Що буде далі із МАФами у Львові?
Ми почали з головного – визначили правила гри
Інші блоги автора
- Як забудовники Львова підклали свиню своїм же колегам 28 жовт, 18:15
- Скільки поверхів збудувати поруч із церквою чи історичною віллою? 14 жовт, 14:54
- Як проспект Чорновола стане пішохідним бульваром 2 жовт, 16:55
До теми
Перш ніж говорити про МАФи, слід зразу собі нагадати: те, що ми узагальнюємо словом МАФ – насправді правильно називати «тимчасовими спорудами» з наголосом на слові «тимчасові».
Отож.
У Львові є 1600 МАФів, 200 з них з нового року закриваємо. Це ті, які не сплачували податки в місцевий бюджет, не оформили документів на свою діяльність, ті, де досі діяли ломбарди, лотереї, кредитні спілки, а також ті, де в основному торгували алкоголем. З рештою – будемо працювати за новими правилами.
Завжди ухвали щодо роботи МАФів приймали в умовах потужної конфронтації, цього разу вдалося-таки вирішити все мирно. Думаю, тому, що робоча група попрацювала прозоро, відкрито та якісно попрацювали з усіма зацікавленими сторонами – депутатами, підприємцями.
З «революційного»: запроваджуємо і узаконюємо процедуру демонтажу недоброчесних МАФів. А отже, не треба буде ходити по судах, чекати роками на їхні рішення. Міська рада власними силами зможе ліквідовувати, наприклад, тимчасові споруди, що працюватимуть поза правовим полем. Раніше це нагадувало імітацію боротьби, а не саму боротьбу.
Все решта – «еволюція»:
- мораторій на зведення нових тимчасових споруд продовжено на 5 років.
- З тими тимчасовими спорудами, що вже діють, угоди переукладатимемо на 3 роки.
- Процедуру оформлення документів для підприємців спрощуємо.
- Натомість щойно буде зафіксовано, що МАФ «перепрофілювався» на заборонений товар – відразу комісія і демонтаж.
Чому саме зараз змінюємо правила гри? Тому що термін дії більшості укладених із міською радою угод спливає власне по закінченні цього року.
А тепер трохи від себе.
З МАФами борються і в Європі, і в решті міст України. Якщо за кордоном – це більше нагадує боротьбу за естетичність – оригінальний вигляд кіосків, то в Україні це насамперед боротьба за законність. У Львові насправді не все так катастрофічно – коли в Дніпрі чи Києві є тисячі тимчасових споруд (де продають від алкоголю до наркотиків під прилавком), то у Львові їх всього-на-всього півтори тисячі.
Але як кажуть, не можна бути трішки вагітним. Ми або працюємо в законному полі, або працюємо не за законом, тобто порушуємо цей закон.
Саме тому в ЛМР ми почали з головного – визначили правила гри. А далі? А далі буде.