Школяр, який загинув під кригою на Сихові, рятував свого друга
Лікарі розповіли про стан здоров’я врятованого хлопчика, якого витягли з водойми
До теми
Прогулянка тонкою кригою для друзів закінчилась трагедією. Один школяр втопився, ще одного дивом вдалося врятувати. Діти провалились під лід водойми біля ДБК, що на Сихові в неділю по обіді. Ще двоє однолітків, які лишились на березі, побігли кликати дорослих. Це і врятувало життя одного із них.
Роман, який мешкає поруч водойми, першим почув зойки про допомогу. Швидко зорієнтувався і прихопив з собою мотузку і драбину. Каже, у воді борсався тільки один хлопчина в метрах 10-ти від берега. До дна навіть він не діставав.
«Я йому спочатку шнурок кидав. Він за шнурок вже не міг злапатись. Я ліз по драбині, злапав його за руку. Витягнув його на берег і приїхали зразу рятувальники, швидка», ‒ розповів мешканець вулиці Райдужної Роман.
Тіло іншого хлопчика зі ставка дістали вже водолази. 25 січня Іванові тільки-но виповнилося 11 років. Як розповіли поліцейським очевидці трагедії, саме хлопчина, який потонув, намагався спершу врятувати друга, який перший провалився під кригу.
«Один хлопчик провалився, другий захотів його витягнути, врятувати. І в результаті він пішов під лід. Відкрито провадження за ст. 115 ККУ (нещасний випадок, який потягнув за собою смерть)», ‒ розповів у коментарі ZAXID.NET начальник Сихівського відділу поліції Василь Довганич.
Без свідомості, в комі і з сильним переохолодження врятовану дитину медики госпіталізували до «Чорнобильської лікарні». В крижаній воді малий був щонайменше 15 хвилин. І його порятунок медики без перебільшення називають чудом.
«Він пам'ятає останнє, що йому хтось кинув мотузку і далі він втратив свідомість. Йому пощастило, що була надана медична допомога», ‒ каже лікар-педіатр Західноукраїнського дитячого медичного центру Олег Скавиш.
Як повідомила ZAXID.NET лікарка-реаніматологиня центру Іванна Андрейчук, яка приймала хлопчика, його привезли в реанімацію без свідомості. Лікарі дві години виводили його з шокового стану. Наразі бронхіту, запалення легень у дитини не виявили. Лікарі за хлопчиком спостерігають.
У понеділок Максима перевели з реанімації до стаціонару. Крім медикаментозного лікування, з школярем будуть працювати психологи. Мама Максима Надія каже, що в неділю був фактично другий день народження сина. Дуже хоче знайти чоловіка, який витяг зі смертельної пастки її дитину.
«То неодноразово було казано. І він ніби й не ходив на ту кригу.. Дякуючи тим хлопцям, які покликали людей, дякуючи тим людям, які витягли мою дитину, дякуючи Богові. Це направду могло закінчитись дуже тяжко», ‒ каже мама врятованого хлопчика Надія Павлишин.
Максим і Іван товаришували ще з дитячого садочка. Вчились і в одній школі. Мама врятованого хлопчика каже, це для неї був урок на все життя. Просить інших батьків частіше цікавитись, де гуляють і чим займаються їхні діти.