Штам «Дельта» став небезпечнішим і остаточно витіснив інші мутації, — ВООЗ
Штам коронавірусу «Дельта» фіксують у зразках 99% хворих в усьому світі
До теми
Штам коронавірусу «Дельта» остаточно витіснив інші мутації – наразі його фіксують у зразках 99% хворих в усьому світі. Про це заявили експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я під час онлайн-конференції.
Під час дослідження більшості зразків, що беруть у хворих на Covid-19, науковці фіксують саме штам «Дельта». Решта загрозливих штамів – «Альфа», «Бета» і «Гамма» – складають менше 1%.
«Дельта» став сильнішим, ще більш заразним і він перехоплює решту штамів та вірусів, що поширюються серед населення», – розповіла Марія Ван Керхове, очільниця групи технічних експертів ВООЗ з питань Covid-19.
Штам «Дельта» на сьогодні зареєстрували в 185 країнах світу. Також Керхове відзначила, що організація фіксує ще п’ять штамів вірусу, які викликають занепокоєння і перелічила три з них – «Йота», «Ета» і «Каппа».
Їхній статус поки понизили від «загрозливого» до такого, що «перебуває під наглядом».
«Це через зміни в їхньому поширенні, і ці штами просто витісняються іншими. Вони наразі не приживаються», – відзначила Марія Ван Керхове.
Що відомо про штам «Дельта»
«Дельту» вперше виявили в Індії. Штам має дві ключові мутації зовнішньої «спайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини. ВООЗ раніше визнала його таким, що «викликає занепокоєння», оскільки він є більш заразним.
За даними британського Управління громадського здоров'я, штам «Дельта» у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше – до реанімації.
Водночас вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними. Але епідеміологи у США стверджують, що навіть люди, які імунізувалися проти Covid-19, можуть заражати інших штамом «Дельта».