Сівкович каже, що опозиція звертається до нього у разі виникнення проблем
Заступник секретаря РНБО Володимир Сівкович стверджує, що до нього звертається більшість опозиційних депутатів у разі виникнення у них проблем.
Про це він заявив на допиті Генеральної прокуратури, про що свідчать оприлюднені напередодні протоколи відповідних допитів.
Виходячи із змісту документів, про це заступник секретаря РНБО сказав, відповідаючи на запитання слідчих щодо затримки 29 листопада на під'їздах до Майдану Незалежності двох агітаційних автобусів.
За словами начальника столичної міліції Валерія Коряка, він розпорядився не пропускати ці автобуси після того, як відповідну вказівку йому дав Сівкович.
На запитання слідчих, по якій причині Сівкович дав вказівку Коряку перекрити рух двом автобусам, заступник секретаря РНБО відповів:
"Мені телефонували представники блоку БЮТ, а саме депутати Княжицький і Мартиненко, і хотіли завести ці автобуси на середину Майдану Незалежності. У зв'язку з тим, що громадська акція була студентська і не мала політичного забарвлення, я порадив Коряку В.В. не запускати ці автобуси на Майдан Незалежності, а поставити їх десь біля Будинку Профспілок…".
"До мене звертається більшість опозиційних в разі виникнення у них якихось проблем", - заявив Сікович, відповідаючи на уточнююче запитання щодо того, чому депутати БЮТ звернулися саме до нього.
"В мене були повноваження щодо недопущення на Майдані надзвичайних пригод Якби агітаційні автобуси заїхали на Майдан, де були не політизовані студенти, то міг би вивинути конфлікт, що б призвело до порушень громадського порядку", - наводяться в пртоколі слова заступника секретаря РНБО.
Напередодні "Українська правда" опублікувала частину протоколів одночасного допиту Генпрокураторою заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича, начальника київської міліції Валерія Коряка і голови Київської міської держадміністрації Олександра Попова.
Документи свідчать про те, що Сівкович транслював вказівки секретаря РНБО Андрія Клюєва.
Нагадаємо, Генпрокуратура підозрюєзаступника секретаря РНБО Володимира Сівковича, голову Київської міської державної адміністрації Олександра Попова, на той час начальника київської міліції Валерія Коряка та заступника начальника київської міліції Петра Федчука у перевищенні влади у зв'язку з подіями, які сталися в ніч на 30 листопада на Майдані Незалежності.