Слідом за гастролями оподаткують повітря, хліб і воду, - нардеп
Зміни до закону про гастрольну діяльність спрямовані на те, щоб взяти під ручний контроль весь шоу-бізнес України. Про це під час прес-конференції заявила Наталія Королевська, народний депутат України, голова парламентського Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва.
«Патріот - це людина, яка створює національний продукт, приносить користь нашій країні. На жаль, ми сьогодні бачимо, що робиться все для того, щоб від нашої культури залишилися тільки пам'ятники, а творчі люди перебували під гнітом держави», - зазначила вона, повідомляє прес-служба нардепа.
За словами народного депутата, головний нонсенс цього законопроекту полягає у введенні нового податкового збору, який не прописаний в Податковому Кодексі, тому, Міністерство культури, передусім має внести відповідні законодавчі зміни саме до Кодексу. «А зараз міністерство намагається обійти Податковий Кодекс, прописавши окремий податковий платіж виключно для медіа-ринку, після цього збирати в окремий фонд гроші і їх розподіляти. Ми категорично проти введення нових податків, які призведуть до тінізації всього ринку. Після цього будуть збирати податок на повітря, на хліб, на воду - на що завгодно. І все це буде відбуватися в обхід Податкового Кодексу. Комітет цей законопроект не підтримав», - підкреслила Наталія Королевська.
Своєю чергою, глава Коаліції артистів та продюсерів України Дмитро Прикордонний нагадав, що цим законопроектом Міністерство культури намагається стати дозвільним органом в питанні проведення концертних заходів. Крім того, пропонується введення аншлагової вартості. «Тобто, незалежно від того, проданий квиток на концерт, чи ні, все одно, треба за нього заплатити податок. Всі ці «нововведення», яких у світі немає, призведуть тільки до зростання корупції та тінізації вітчизняного шоу-бізнесу», - підкреслив він.
Музиканти, які були присутні на прес-конференції, зокрема Гайтана, яка представлятиме Україну на Євробаченні-2012, та лідер гурту ТНМК Фагот, закликали чиновників не порушувати права творчих людей. «Виявляється, що виконавець повинен платити штраф, якщо він вирішив на концерті поміняти порядок виконання пісень. Це абсурд. Ми ж не продаємо печиво. Я не хочу, щоб нас утискали, оскільки українському артистові і так зараз нелегко, концерти може дозволити собі не кожен. А з такими законами ціни на квитки будуть тільки підніматися», - зазначила Гайтана.
«Зараз ми бачимо спроби ввести податок не тільки на повітря, але й на мрію, адже творчість - це, в першу чергу - мрія. Якими будуть наступні кроки наших чиновників - мені навіть страшно уявити», - додав Фагот.
Нагадаємо, урядовий проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про гастрольні заходи в Україні» (щодо свідоцтва)» (№ 8757) передбачає запровадження плати за оформлення і видачу свідоцтва про проведення гастрольного заходу та використання коштів одержаних від цієї плати.