Сьогодні християни східного обряду святкують Вербну неділю, а західного – Великдень
Після Вербної неділі у християн східного обряду почнеться Страсний тиждень перед Великоднем
У неділю, 21 квітня, християни східного обряду – греко-католики і православні – святкують Свято Входу Господнього в Єрусалим або Вербну неділю.
Згідно із християнським вченням, цього дня, за п'ять днів до свого розп'яття, Ісус в'їжджав до Єрусалима на віслюку, і миряни устеляли перед ним дорогу пальмовим листям.
Вербна неділя, як свято, вважається одним з найстаріших. Про нього можна знайти згадки ще в 3 столітті. Тоді свято мало іншу назву – Квітна неділя. Але з часом, коли воно почало перетинатися вже з народними традиціями, то назву отримало на честь того, що приблизно в цей час починали розпускатися верби.
На Вербну неділю прийнято освячувати в церкві вербові гілочки з молодими пагонами. Після Вербної неділі, у відповідності з традиціями, починається Страсний тиждень, який триватиме до настання Великодня.
Великдень християни східного обряду відзначатимуть 28 квітня. З цієї нагоди в Українців буде п’ять вихідних поспіль – з 27 квітня до 1 травня включно, оскільки на 1 травня припадає День праці. Однак вихідний 30 квітня уряд України рекомендував відпрацювати в суботу, 11 травня.
Натомість у християн західного обряду – католиків і протестантів – на цей день припало Свято Христового Воскресіння або ж Великдень. З цього приводу другий день після Великодня – 22 квітня – вихідний оголошено лише на Закарпатті. Так вирішила місцева влада.