Соціальну програму стоматологічних імплантологів України поширять у світі
Соціальну програму стоматологічних імплантологів України, спрямовану на допомогу людям, які не можуть собі власним коштом дозволити імплантацію зубів, поширюватимуть у всьому світі. 17 квітня відповідний договір буде підписано за сприяння винахідника стоматологічної імплантації професора Інгвара Бренемарка.
Про це розповів професор кафедри ортопедичної стоматології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, президент Асоціації імплантологів України Ярослав Заблоцький.
Соціальну ініціативу українських лікарів, зазначив він, підтримала Європейська асоціація остеоінтеграції.
«Грошей на соціальні проекти в Україні немає... Коли ми бачимо на вулиці людину без руки чи без ноги, ми усвідомлюємо, що ця людина живе погано. Натомість, коли ми бачимо людину беззубу, а особливо людину, яка користується зубними протезами, – ви всі дуже добре пам’ятаєте у склянках бабусині чи дідусеві зуби, – нам важко уявити, що людина не може їсти, не може жувати. Східноєвропейська конференція з проблем стоматологічної імплантації (яка цими вихідними відбулась у Львові, - ред.) роками поспіль піднімає питання про те, що світова наука вміє зарадити цим беззубим людям, зробити їм зубну імплантацію, встановити штучні титанові корені, на яких фіксують штучні зубні протези, які виглядають і працюють як справжні зуби», – розповів Ярослав Заблоцький.
Для того, аби така реабілітація стала доступною для людей, наприклад, похилого віку, зазначив медик, в Україні Асоціація імплантологів та Асоціація приватно практикуючих стоматологів ще три роки тому започаткували рух безкоштовної стоматологічної імплантації.
«Колективи двох асоціацій збиралися, як правило, у військових госпіталях у 10 регіонах України, в тому числі, у Львові. Ми приймали людей похилого віку. Це були ветерани Другої світової війни, воїни УПА. Всі вони разом були нашими пацієнтами. За три роки в Україні було встановлено майже 1 500 імплантатів для 350 беззубих пацієнтів. Торік ми започаткували цю ідею для поширення у світі. Проблема беззубості існує всюди. В Німеччині 3,5 млн людей – повністю беззубі. Ми залучили лікарів, які безкоштовно – власним коштом роблять стоматологічну імплантацію для соціально незахищених людей. Виробники надають лікарям безкоштовні імплантати. І минулого року ми започаткували міжнародний альянс», – розповів Ярослав Заблоцький.
Доцент кафедри ортопедичної стоматології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, почесний голова Асоціації імплантологів України Мирон Угрин розповів, що на останній Східноєвропейській конференції, що відбулась у Львові, обговорили роль професійних спілок в здійсненні соціальних програм: «Програм з використанням високих технологій – імплантації чи протезування для людей, які цього, на жаль, не можуть собі дозволити. У даному випадку ми будемо говорити про людей похилого віку, хоча є й інші категорії цих людей. Лейтмотив – не просто обмінятися технологіями, але й зробити щось добре для спільноти».
Почесний професор медичного факультету Вільного університету Брюсселя (Бельгія), клінічний директор відділення щелепно-лицевої хірургії та стоматології в Дитячому госпіталі в Брюсселі Шантель Малєве наголосила, що Україна сьогодні перебуває на високому рівні впровадження нових концепцій остеоінтеграції.
«Люди в Європі також не завжди мають гроші, щоб заплатити за імплантати, особливо це стосується повністю беззубих людей, для яких реабілітація в цьому напрямку є дуже важлива. Жодна людина не може почувати себе здоровою і добре почуватися без доброго стану жувального апарату. Імплантація забезпечує дуже багато можливостей для реабілітації пацієнта», – наголосила фахівець.