Справа Голодомору розглядатиметься українським судом, - глава СБУ
Кримінальна справа за фактом вчинення геноциду в Україні 1932-1933 років, порушена Службою безпеки України, розглядатиметься українським судом, це може бути Київський апеляційний суд. Справа про геноцид українців буде передана до суду, як тільки слідчі зберуть достатню доказову базу, - заявив 28 червня під час брифінгу у Львові голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко.
Керівник СБУ наголосив на тому, що справа за фактом Голодомору 1932-33 років "розслідується виключно, як кримінальна".
"Справа, яка розслідується - не політична, а кримінальна. Тисячі свідоцтв простих людей, документи дають підстави для упевненості, що розслідування цієї кримінальної справи буде завершено без втручання політичних сил. На цей час у 17 областях України працюють слідчі СБУ, які проводять спеціальні демографічні та економічні експертизи становища України, а також вивезених архівів з України, які вивозилися в Москву або Казахстан", - зокрема сказав Валентин Наливайченко.
Глава СБУ також заявив, що вважає розслідування цієї справи невідворотним процесом.
Нагадаємо, що раніше керівник науково-меморіальної експедиції, голова проводу міжрегіонального об‘єднання "Організація патріотів України" Анна Семенюк заявляла про те, що кримінальна справа за фактом вчинення геноциду в Україні має всі шанси дійти до міжнародних судів, де і слід очікувати на її логічне завершення, оскільки в Україні, на її думку, "цей процес перспективи не має".
22 травня СБУ після розслідування обставин трагедії спільно з Генпрокуратурою та Інститутом національної пам'яті, керуючись міжнародними конвенціями з прав людини, порушила кримінальну справу за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932-1933 роках, тобто за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 442 Кримінального Кодексу України.
Слідство з’ясувало, що протиправні дії більшовицького режиму були спрямовані на вбивство голодом українців як національної групи.
Підставою для порушення кримінальної справи стали звернення голови Українського інституту національної пам’яті Ігоря Юхновського, народних депутатів Григорія Омельченка, Олександра Чорноволенка, голови Асоціації дослідників голодоморів в Україні Левка Лук’яненка, голови товариства "Меморіал" ім. В.Стуса Романа Круцика, а також заяви інших громадян України з вимогами провести розслідування обставин вбивства голодом мільйонів людей в Україні у 1932-1933 роках.