З полковника міліції зняли звинувачення за розгін Майдану в Харкові за терміном давності
За сприяння Гапури, міліція, разом з «тітушками», розігнали активістів місцевого Євромайдану
Кримінальне провадження щодо колишнього заступника начальника міського управління міліції Харкова Олександра Гапури, обвинуваченого в розгоні учасників Євромайдану в 2014 році, закрили через те, що минув термін його давності.
Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прокуратуру Харківської області.
Зазначається, що суддя Віктор Єжов задовольнив клопотання адвоката Гапури Олександра Гунченка про звільнення підзахисного від кримінальної відповідальності у зв'язку з закінченням строку провадження. Прокурор підтримав клопотання і просив його задовольнити. Постраждалі залишили розгляд клопотання на розсуд Червонозаводського районного суду Харкова.
Згодом суд оприлюднив текст ухвали про закриття провадження в Єдиному держреєстрі судових рішень. Прокуратура не подавала апеляцію, оскільки сплив термін розгляду судової справи. Ухвала набрала чинності «після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом, якщо така скарга була подана».
Колишній заступник начальника міського управління міліції Харкова Олександр Гапура, якій звільнився з міліції у березні 2014 року, обвинувачувався за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).
У справі йшлося про події 19 лютого 2014 року, коли група прихильників Євромайдану і футбольних фанатів «ультрас» блокувала виїзд курсантів з Академії внутрішніх військ МВС України (нині — Академія Нацгвардії). Активісти отримали інформацію, що курсантам наказали виїжджати до Києва для підкріплення міліціонерам. Пізніше бійці спецпідрозділів міліції та молоді люди в масках і з битами розігнали протестувальників.
На переконання слідства, Олександр Гапура, який відповідав за охорону порядку, «був обізнаний і особисто бачив», що мітінгувальники були неозброєними мирними громадянами — за винятком кількох людей з палками та в «балаклавах», які втекли на початку активних дій міліціонерів. Решта — в тому числі молоді жінки, чоловіки похилого віку, працівники ЗМІ — не мали наміру завдати шкоду опір правоохоронцям.
Також в ухвалі йдеться, що Гапура «неналежно поставився до виконання своїх службових обов`язків» і не дав наказ зупинити проникнення близько сотні осіб у «балаклавах» до охоронюваного периметру. У більшості з цих людей, позначених в ухвалі як «тітушки».