США дивляться на Україну через призму політв’язнів, - Кравчук
Резолюція Сенату США обов’язково матиме вплив на авторитет України, переконаний перший президент України Леонід Кравчук. Водночас, за його словами, це парламентська оцінка українських подій і вона не матиме міжнародного значення.
«Але на авторитет України таке рішення Сенату США обов'язково вплине. Тим паче, що форма таких документів у парламенті США є іноді неприйнятною, а то й ненормальною», - сказав політик журналістам каналу новин «24».
Разом з тим Леонід Кравчук додав, що він не може ні засуджувати, ні схвалювати резолюцію.
«Я читав цю резолюцію і читав відповідь нашого Міністерства закордонних справ. Сенат США звертається до України з такими гострими питаннями уже не вперше. Досі, наприклад, розмови довкола Голодомору відбувались ще при Радянському Союзі. При цьому вони видавали свої думки, коментарі та вимоги до Радянського Союзу. Тому я, як демократично налаштована людина, вважаю, що кожна країна має право давати свої оцінки та висновки. Відповідно, ми маємо право на них по-своєму реагувати: або погоджуватись або не погоджуватись», - переконаний перший президент України.
На його думку, «Сенат США дивиться на Україну крізь призму політичних в'язнів - Тимошенко, Луценка та інших».
«Однак, на мою думку, цього не слід робити, бо ми - молода демократія і маємо право на помилки. Я визнаю, що проблеми з верховенством права існують, але не завжди через окремі особистості. Я не можу засуджувати резолюцію сенату США, але і не можу її схвалювати. Нам треба порозумітися у цьому складному процесі дипломатичними методами», - зазначив Л. Кравчук.
Водночас за його словами, звільнення Тимошенко було б сприйнято з ентузіазмом.
«Можуть люди вийти на мітинги, але це не призведе до ніяких революцій. Це просто буде вибух емоцій. Люди, які голосували б за Тимошенко, зроблять вибір на користь об'єднаної опозиції. Тобто, кожен голосуватиме за свою улюблену партію», – переконаний політик.
20 вересня Сенат США одноголосно прийняв проект резолюції від сенатора Джеймса Інхофа у співавторстві з представником більшості в Сенаті США сенатором Діком Дурбіним із закликом звільнити з ув'язнення колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко.
ЦВК України зазначила, що резолюція Сенату США не матиме впливу на Україну.
Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.