США готові скасувати низку санкцій проти РФ, якщо вона почне виконувати мінські домовленості
До теми
США могли б скасувати низку санкцій стосовно Росії, якби російська сторона виконувала положення мінських домовленостей від 5 вересня.
Про це заявила помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд на зустрічі зі студентами в Києві у вівторок, 7 жовтня, передає «Інтерфакс-Україна».
«Якби мінські домовленості були втілені так, як були написані, то ми почали б знімати деякі санкції з Росії», – сказала вона.
При цьому Нуланд зазначила, що виконання мінських домовленостей, підписаних 5 вересня, було б найкращим засобом досягнення миру на сході України.
«Ми наполягаємо на повному виконанні мінських положень», – наголосила помічник держсекретаря США і зазначила, що мінський протокол від 5 вересня в Україні сприйняли суперечливо.
«З американського погляду, домовленості від 5 вересня в Мінську були написані як хороші угоди. Питання в тому, чи будуть їх реалізовувати так, як написано», – сказала помічник держсекретаря.
Вона констатувала, що наразі підписаний протокол не виконується, стрільба на Донбасі не припиняється.
«Стрільба має припинитися в донецькому аеропорту, в Дебальцевому, в Шахтарську. Усі іноземні сили і техніка мають бути виведені, усі заручники мають повернутися, зокрема Надія Савченко», – наголосила Нуланд.
Як повідомляв ZAXID.NET, 5 вересня в Мінську учасники контактної групи Україна-Росія-ЄС під час переговорів за участю представників самопроголошених ДНР і ЛНР підписали протокол, головним пунктом якого стала домовленість про негайне припинення вогню на Донбасі. Режим незастосування зброї набув чинності того самого дня з 18:00 за київським часом.
Згідно з протоколом, сторони домовилися, зокрема, забезпечити негайне двостороннє припинення застосування зброї, а також про моніторинг із боку ОБСЄ режиму незастосування зброї, невідкладне звільнення всіх полонених, оголошення амністію учасникам подій на сході України, вживання заходів щодо поліпшення гуманітарної ситуації та ухвалення закону про особливий статус окремих районів Донбасу. Варто сказати, що відповідні закони вже ухвалені, але ще не підписані.
У переговорах брали участь представник ОБСЄ Гайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, а також представники самопроголошених «республік» – «прем'єр» ДНР Олександр Захарченко, «віце-прем'єр» Андрій Пургін і «прем'єр» ЛНР Ігор Плотницький.
Від моменту цього так званого «припинення вогню» загинуло вже 56 українських військових.