США розширили санкції проти «Північного потоку-2»
Державний департамент США оголосив про рішення розширити санкції проти структур, причетних до будівництва газопроводу «Північний потік-2». Про це повідомили у прес-службі Державного департаменту США у вівторок, 20 жовтня.
Під нові обмеження можуть потрапити компанії, котрі допомагають модернізувати або встановлювати обладнання на судна, що використовуються для укладання труб.
«Росія використовує свої трубопроводи для експорту енергоресурсів та створення національної та регіональної залежності від російських поставок енергоносіїв, використовуючи цю залежність з метою розширення свого політичного, економічного та військового впливу, ослаблення європейської безпеки та підриву національної безпеки та зовнішньополітичних інтересів США», – йдеться у повідомленні.
У Держдепі також закликали Москву відмовитися від використання своїх енергоресурсів з метою тиску на інші країни.
Своєю чергою, національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» привітала рішення Сполучених Штатів про розширення санкцій проти проєкту російського газопроводу «Північний потік-2».
«Нафтогаз» вітає рішення США розширити санкції проти «Північного потоку-2». Держдепартамент сьогодні оприлюднив нові рекомендації щодо санкцій щодо додаткових суб’єктів, які допомагають російським трубоукладальним суднам у спорудженні «Північного потоку-2», – ідеться в повідомленні української компанії.
@NaftogazUkraine welcomes the decision of the United States to broaden its sanctions against Nord Stream 2. @TheStateDept issued new sanctions guidance today targeting additional actors that aid Russian pipe-laying vessels for #NordStream2https://t.co/8pgpvBDOHi
— Naftogaz of Ukraine (@NaftogazUkraine) October 20, 2020
Як зазначає американське видання The Wall Street Journal, запроваджені наприкінці минулого року санкції зупинили будівництво магістралі вартістю 10,5 млрд доларів. Натомість нові санкції торкнулися суден-трубоукладальників для «Північного потоку-2». На сьогодні для завершення проекту залишається прокласти ще близько 160 кілометрів трубопроводу по дну Балтійського моря.
Нова директива розширює ці заходи і встановлює, що санкції будуть застосовуватися до компаній, що надають послуги, об'єкти або фінансування для «модернізації або установки обладнання» для суден, які будуть працювати над будівництвом «Північного потоку-2» .
Зазначається, що раніше Москва і зареєстрована в Швейцарії російська компанія-оператор газопроводу – Nord Stream 2 AG – шукали способи завершити проект.
Як інформував ZAXID.NET, раніше Польща оштрафувала «Газпром» на 7,6 млрд доларів за будівництво «Північного потоку-2».
Проект «Північний потік-2» передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік від узбережжя Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Попередні плани Москви та її німецьких партнерів передбачали, що будівництво завершиться вже в 2019 році. Але роботи були припинені після того, як Конгрес США ухвалив пакет санкцій проти учасників робіт.
США виступають проти проекту, стверджуючи, що він робить Європу надмірно залежною від російського газу і дозволить посилити політичний тиск на Україну, через територію якої газ транспортується до Європи зараз. Таку ж позицію мають Київ і кілька країн ЄС.
Росія, Німеччина, Австрія і кілька інших країн, компанії яких беруть участь у будівництві, наполягають, що йдеться виключно про бізнес-проект.
За оцінкою Bloomberg, учасникам проекту залишилося укласти трохи більш як 100 кілометрів труб. 25 вересня проект підтримав міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр. 17 жовтня міністр закордонних справ країни Гайко Маас заявив в інтерв’ю RND, що вважає, що проект буде доведений до кінця.