Стали відомі подробиці коаліційних переговорів БПП, НФ і «Самопомочі»
«Блок Петра Порошенка», «Народний фронт» і «Самопоміч» домовилися про створення парламентської коаліції, рішення якої будуть ухвалюватися лише консенсусом і за принципом «одна партія – один голос», незалежно від чисельності кожної з фракцій.
Учасники переговорів зійшлися у тому, що до нової коаліції можуть увійти «Батьківщина» та Радикальна партія Олега Ляшка, але не «Опозиційний блок» і депутати, які голосували за диктаторські «закони 16 січня».
Новим прем’єр-міністром може стати Арсеній Яценюк, якого підтримали БПП і НФ.
За підсумками першого засідання робочої групи зі створення коаліції, у якому брали участь представники БПП, НФ і «Самопомочі» і яке відбулося у п’ятницю у Верховні Раді, учасники переговорів домовились про низку принципових моментів, які визначать майбутню коаліцію. Подробиці переговорів були оприлюднені на сторінці «Самопомочі» у Facebook.
« Всі учасники переговорів погодились, що принципами створення коаліції є конституційність (в роботі над угодою беруть участь лише новообрані депутати ВР), публічність та рівність учасників переговорів.
- Коаліцію створюють три політичні сили – БПП, НФ та «Самопоміч». Двері коаліції відкриті для «Батьківщини» та Радикальної партії.
- До майбутньої коаліції точно не будуть входити представники «Опозиційного блоку» і депутати, які голосували за диктаторські «закони 16 січня».
- Позафракційні депутати можуть ставати учасниками коаліції лише відповідно до окремого рішення Ради коаліції.
- НФ підтримав пропозицію Президента Петра Порошенка щодо висунення кандидатури Арсенія Яценюка на посаду Прем’єр-міністра. Делегація «Самопомочі» повідомила, що потребує рішення всієї фракції щодо цієї пропозиції, яке буде ухвалене до наступного засідання робочої групи у понеділок.
- Керівними органами коаліції є Збори (всі депутати) і Рада (по три представника від партії). При цьому кожна партія має по одному голосу.
- Рішення приймаються не менше як ¾ голосів. Відповідно, у теперішньому форматі - 3 учасники - всі рішення будуть прийматись лише консенсусом.
- Ключовий принцип формування Кабміну – прем’єр-міністр самостійно формує склад уряду і несе персональну відповідальність за його роботу. Квотний принцип відсутній.
- Усі учасники вирішили створити новий спільний проект коаліційної угоди, беручи до уваги попередні напрацювання.
- Вирішили, що кожен з учасників групи підготує до наступного засідання перелік власних законопроектів, які ляжуть в основу коаліційної угоди та програми дій нового уряду».
Наступне засідання робочої групи , де планують узгодити спільний текст коаліційної угоди, відбудеться у понеділок о 15:30.