Стан хлопчика, якого госпіталізували з правцем, стабільний

СуспільствоЮрій Герун, 7 вересня 2017, 19:39 1320 0

Ще один випадок правця на Львівщині. Уже вдруге від початку року лікарі «ОХМАТДИТу» рятують дитину від небезпечної інфекції. 9-річний хлопчик, який ще два тижні тому наступив на цвях, потрапив у реанімацію із важким діагнозом.

9-річного хлопчика госпіталізували у Львівську обласну дитячу клінічну лікарню у середу ввечері. Перші симптоми у дитини з'явилися через два тижні після травми ноги. За словами лікарів, саме стільки триває інкубаційний період правця.

«У кінці серпня малий став на цвях. Ми не звернулися до лікарні. Рани, як такої, не було, вона не гноїлася. Що могли, вдома зробили. Але, напевно, з нашої вини ми тут і опинилися», – розповіла матір госпіталізованого хлопця Ольга.

Спершу хлопчик потрапив у хірургію. Те, що в хлопця правець, лікарі з’ясували за дві години.

«Стан дитини стабільний, є місцеві прояви у вигляді судом нижньої кінцівки, болі були в спині також. Після введеного імуноглобуліну, сподіваємося, що стан дитини буде покращуватись», – розповіла Олександра Бурда, заступник головного лікаря «ОХМАТДИТу».

Це вже другий випадок в області цього року. На початку місяця в «ОХМАТДИТі» лікували 3-річну дівчинку. Після того, як її виписали, у лікарні залишилося кілька доз протиправцевого імуноглобуліну.

«Маємо з Києва. На дитину одне введення зробили, а на двох ще є. Потім будемо заявки робити на Київ. Надзвичайних проблем із імуноглобуліном немає», – запевнив Іван Семків, заступник головного лікаря.

Обидва випадки стались із дітьми, які не були щеплені. Тим часом вакцини у лікарнях та поліклініках – удосталь. Дітям потрібно отримати щеплення у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. У віці 6 і 16 років потрібна ревакцинація.

«Вакцина та, що щепиться із двох місяців. Виробник Індія. І та, що старше семи років, теж виробник Індія. Діткам, яким пропонується з 6 років, виробник Болгарія. Вакцини всі сертифіковані, ліцензовані і мають право бути застосовані на території України», – розповіла медсестра кабінету щеплень 5-ї міської поліклініки Галина Брездень.

Нагадаємо, правець – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. Збудник може потрапити в організм навіть через дрібні подряпини. Безпечно можна почуватися лише за умови, що від моменту останнього щеплення минуло 5 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук