Суд відмовив у звільненні останньому з «в'язнів Банкової»
Під приміщенням Печерського райсуду, де у середу, 8 січня, відбувається засідання у справі «в'язня Банкової» Ярослава Притуленка, зібралося кілька сотень пікетувальників. Вони вимагали звільнення Ярослава згідно із законом про "амністію" майданівців. Однак суддя відмовила у звільненні.
Як повідомляє Українська правда з посиланням на Громадське ТБ, активісти, що зібрались біля суду, вигукували «Ярославе – ми з тобою!», «Свободу невинним!».
Активісти тримали у руках транспаранти та прапори України, Демальянсу, «Свободи» та «Батьківщини». Учасники пікету вимагають звільнити Притуленка просто у залі суду, відповідно з законом про припинення переслідувань учасників мирних акцій.
До пікетувальників приєдналась численна колона активістів, яка прийшла з Євромайдану. Перед судом також присутні народні депутати від опозиційних партій.
Зокрема, як повідомив депутат від ВО «Свобода» Ігор Швайка засідання суду розпочалось, але самого Притуленка у залі немає. Суддя пропонує провести з ним відеоконференцію.
Станом на 18:30 Печерський районний суд Києва відмовив у задоволенні скарги адвокатів активіста Ярослава Притуленка на бездіяльність прокуратури щодо звільнення підзахисного у зв'язку з прийняттям закону про декриміналізацію активістів Євромайдану. Таке рішення оголосила суддя Христина Гладун. Раніше під час судового засідання представник прокуратури Олег Федорчук заявив про те, що норми закону про декриміналізацію учасників масових протестів не можуть бути застосовані. Прокурор заявив, що у законі немає чіткого визначення поняття "учасник масових акцій". Він також наголосив, що невідомо, про які саме акції йде мова, повідомляє РБК-Україна.
Нагадаємо, сьогодні, 8 січня, активісти вже провели пікети під Генпрокуратурою та МВС. Вони вимагали виконання закону про "амністію" майданівців.
Додамо, Ярослав Притуленко - єдиний з дев’ятьох затриманих 1 грудня під Банковою активістів, який залишається під арештом. На думку правозахисників, влада ігнорує прийнятий конституційною більшістю та підписаний 26 грудня президентом закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань". Згідно з цим документом, діяння Притуленка та інших учасників акцій протесту та масових заходів – декриміналізовано. Закон зобов’язує закрити всі раніше відкриті кримінальні справи та впровадження проти активістів протягом 10 днів тобто до 4 січня.