Суд відмовився розглядати обвинувальний акт у справі про «диктаторські закони»
Суд знайшов в обвинувальному акті прокуратури порушення КПК України
Печерський районний суд м. Києва повернув прокуратурі обвинувальний акт щодо колишніх народних депутатів Олександра Єфремова, Олександра Стояна і Сергія Гордієнка у справі про голосування за «диктаторські закони» 16 січня 2014 року.
Відповідне рішення ухвалила колегія з трьох суддів на судовому засіданні в понеділок, мотивувавши це тим, що обвинувальний акт не відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу (КПК) України, передає «Інтерфакс-Україна».
Суд встановив, що обвинувальний акт не містить формулювання висунутого звинувачення.
Крім того, Печерський районний суд своїм рішенням відмовив прокуратурі в задоволенні клопотання про обрання для Єфремова, Стояна і Гордієнка запобіжного заходу у вигляді особистих зобов’язань повідомляти про своє місце перебування, не залишати межі адміністративної території, на якій вони мешкають, не спілкуватися з народними депутатами 7-го скликання й іншими свідками у цій справі. Суд мотивував своє рішення тим, що прокурор Валерій Зимогляд подав своє клопотання в усній, а не письмовій формі.
Це рішення може бути оскаржене в Апеляційному суді Києва впродовж 7 днів з моменту його оголошення.
«Ми, безумовно, позитивно оцінюємо рішення суду, який ухвалив рішення згідно із законом, яке мало бути ухвалене сьогодні на засіданні», – сказав Єфремов після завершення засідання суду.
У свою чергу прокурор Валерій Зимогляд після завершення засідання суду сказав, що це рішення Печерського суду буде оскаржено.
21 листопада 2015 року Генеральна прокуратура України завершила досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом ухвалення «диктаторських законів» на початку 2014 року щодо трьох колишніх народних депутатів: з фракції Партії регіонів Олександра Єфремова і Олександра Стояна і фракції Комуністичної партії Сергія Гордієнка. Екс-нардепів підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 статті 366 (службове підроблення) КК України".
До слова, 7 липня суд не знайшов злочину в діях секретаря лічильної комісії парламенту при ухваленні законів 16 січня.