Суд вилучає протоколи в окрузі, де дивним чином змінили переможця
У приміщення окружної комісії №132 внесли постанову Миколаївського окружного адмінсуду про те, щоб вилучити всі протоколи виборчих комісій даного округу. У постанові зазначено вилучити протоколи з 480001 по 480709.
Суб'єктом звернення до суду була мешканка Одеської області Ганна Пешехонова, яка, судячи з усього, є довіреною особою кандидата і самовисуванця по цьому округу Анатолія Пешехонова, який набрав 1,47%.
132 окружна комісія продовжує засідання за зачиненими дверима. Журналістів, довірених осіб і спостерігачів із зали "попросили" забратися.
Перед цим члени ОВК №132 в Миколаєві оголосили перемогу "регіонала" Віталія Травянка, хоча за першими даними на сайті ЦВК після підрахунку 100% голосів у цьому окрузі відрив представника "Батьківщини" Аркадія Корнацького від Травянка становив 4 167 голосів. Через добу дані на сайті змінилися на користь кандидата від Партії регіонів.
Нагадаємо, 28 жовтня Україні відбулися вибори до Верховної Ради. Цьогоріч вибори відбулися за змішаною системою: половину депутатського корпусу сформують політичні партії за списками, а другу половину – кандидати-мажоритарники в одномандатних округах.
ЦВК опрацювала вже 99,38% протоколів дільничних виборчих комісій на виборах народних депутатів. У багатомандатному округу (за партійними списками) до Ради проходять 5 політичних партій: Партія регіонів (30,06%), ОО «Батьківщина» (25,48%), партія УДАР Віталія Кличка (13,93%), Компартія України (13,20%), ВО «Свобода» (10,42%).
В одномандатних округах помітна така ж тенденція виборчих симпатій, як і в багатомандатному: на сході та півдні перемагають представники ПР, на заході та в центрі – опозиційні кандидати, а також самовисуванці.
Під час виборів спостерігачі та кандидати зафіксували чимало порушень, зокрема під час підрахунку голосів. Зокрема, місія ОБСЄ розкритикувала парламентські вибори, назвавши їх кроком назад. Також вони наголосили, що процес встановлення голосів "оцінюється негативно через недостатню прозорість". Спостережна місія Парламентської Асамблеї Ради Європи вважає, що вибори Верховної Ради не виражають волю українського народу. Місія спостерігачів Канади вважає, що парламентські вибори в Україні не повністю відповідають міжнародним стандартам.