Суд визнав, що дзвінки американців прослуховували законно
Здійснюваний спецслужбами США збір даних про телефонні дзвінки мільйонів людей є законним і не суперечить Конституції США.
Як повідомляє ИТАР-ТАСС, таке рішення виніс суддя в Нью-Йорку Вільям Полі, відхиливши позов Американського союзу захисту громадянських свобод.
За словами Вільяма Полі, програма Агентства національної безпеки (АНБ) щодо збору інформації про телефонні дзвінки є "ударом уряду", спрямованим на знищення терористичної мережі "Аль-Каїда".
Суддя зазначив, що влада США могли б запобігти терактам 11 вересня 2001 року, якби в той час спецслужби займалися відстежуванням телефонних дзвінків.
Полі підкреслив, що американський уряд виніс урок з того, що сталося і "здійснив заходи для боротьби з ворогом – терористичною мережею, здатною організувати напади по всьому світу".
За словами судді, частиною цих заходів якраз і стала програма АНБ.
У червні правозахисники подали позов до адміністрації президента США Барака Обами, вимагаючи визнати практику збору даних про телефонні дзвінки такою, що суперечить Конституції США, зупинити її і знищити всю отриману інформацію.
Як стверджувалося у позові, уряд "збирає дані по кожному телефонному дзвінку як всередині держави, так і між США та іншими країнами", що порушує першу поправку до Конституції, що гарантує свободу слова, а також четверту, що забезпечує право на недоторканність приватного життя. У якості відповідачів у позові були названі директор національної розвідки США Джеймс Клеппер, а також керівники АНБ, міністерства оборони, міністерства юстиції та ФБР.
Нагадаємо, що 30-річний американець Едвард Сноуден, який раніше працював технічним спеціалістом в ЦРУ і Агентстві національної безпеки, залишив США і на початку червня видав ЗМІ інформацію про секретні операції американських спецслужб і масштабне стеження за інтернет-користувачами і абонентами мобільного зв'язку, а також за дипломатичними місіями низки країн (у тому числі і європейських).
Влада США звинуватила Сноудена у крадіжці власності уряду та незаконному розголошенні таємної інформації і вимагає його видачі. Щодо кожного з обвинувачень комп'ютернику загрожує до 10 років в'язниці.
Зараз Сноуден перебуває у Росії, де йому надано політичний притулок до липня 2014 року.