Суд звільнив з-під варти підозрюваного у вбивстві Аміни Окуєвої
Учасницю АТО Аміну Окуєву вбили в жовтні 2017 року
До теми
Апеляційний суд змінив запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт Ігорю Редькіну – підозрюваному у вбивстві доброволиці Аміни Окуєвої, повідомило в неділю, 14 лютого, «Громадське» з посиланням на Київську обласну прокуратуру.
Раніше суд змінив запобіжний захід іншим членам групи Редькіна, зокрема Андрієві Кравченку. Останнього підозрюють щонайменше у трьох вбивствах, як і самого Редькіна.
Ігор Редькін – уродженець міста Каспійськ Республіки Дагестан. Тривалий час проживав в Україні. Мав бізнес в компанії ІТ-технологій. У Реєстрі юридичних осіб він вказаний як співвласник та засновник декількох компаній, зокрема «Голден-Фіш» та «Блек-Шрімп». Серед їх засновників є і народний депутат від «Слуги Народу» Юрій Арістов. Останній зазначив, що з весни 2019 року Редькін більше не має відношення до цих компаній. Відтоді, запевнив Арістов, їхня співпраця закінчилася. Також правоохоронці встановили, що Редькін незаконно отримав українське громадянство.
За даними слідства, Редькін входив до злочинної групи, яка займалася замовними вбивствами. Куратором цієї групи правоохоронці вважають бізнесмена Сергія Константінова, якого наразі оголошено у розшук.
У вересні 2019 року поліція затримала Редькіна та ще шістьох членів групи за підозрою у двох вбивствах: у вересні 2016 року в селищі Крушинка Васильківського району Київщини вбили директора компанії «Caparol Україна» Павла Зможного, у 2019 році – керівника відділу реклами КП «Київський метрополітен» Павла Миленького. Наразі справу вбивства Окуєвої об’єднали з розслідуваннями вищезгаданих вбивств.
Однак згодом Шевченківський райсуд Києва змінив запобіжний захід фігурантам на домашній арешт та особисте зобов'язання. 12 січня 2020 року правоохоронці затримали Ігоря Редькіна за підозрою у вбивстві Аміни Окуєвої.
Одним з ключових доказів ймовірної причетності Редькіна до вбивства Окуєвої слідство називає збіг ДНК на зброї, що була залишена неподалік місця злочину, а саме на ствольній коробці автомата. На зброї були знайдені й інші сліди, чиї саме — слідство встановлює.
Сам Редькін заперечує свою причетність до злочину та каже, що в день вбивства його телефон перебував в іншому місці, але в прокуратурі заявили, що це не алібі.
Нагадаємо, 30 жовтня 2017 року автомобіль, у якому перебувала Аміна Окуєва з чоловіком Адамом Осмаєвим, розстріляли біля селища Глеваха Київської області. Внаслідок обстрілу Аміна Окуєва загинула.
Організатором вбивства слідство називає чеченця Салаха Хумаїдова, який наразі перебуває у розшуку. «Громадське» стверджує, що він служив у правоохоронних органах Чечні.
та був помічений на фото з віце-прем'єром із силового блоку та другом лідера Чечні Рамзана Кадирова Абузейдом Висмурадовим на прізвисько «Патріот». Другий підозрюваний у справі – Ігор Редькін. Також слідство вважає, що між Редькіним та Хумаїдовим був посередник.
Одного з ключових свідків у справі Маміхана Умарова «Анзора», який був ключовим свідком у справі вбивства Окуєвої, було вбито влітку в австрійському містечку Герасдорф, що неподалік Відня, пострілом у голову.
Що відомо про Аміну Окуєву
Аміна Окуєва народилася в Одесі в 1983 році. Разом із родиною мешкала у Москві та Грозному. З 1999 року брала участь у Другій чеченській війні на боці Чеченської Республіки Ічкерія[4]. До України повернулася 2003 року, вступила до Одеського медичного університету, який закінчила за спеціалізацією загальна хірургія. Після здобуття вищої освіти працювала лікарем-інтерном в Одесі.
З початком Євромайдану вступила до Самооборони, де була лікарем 8-ї Афганської сотні. З початком війни на Донбасі, у липні 2014 року, вступила до лав батальйону «Київ-2», куди була записана фельдшером, проте, за словами самої Аміни, медициною займалася мало.
Брала участь в обороні Дебальцевого, виконуючи бойові завдання поблизу Чорнухиного на Луганщині. Пізніше служила у батальйоні «Золоті ворота». Брала участь у створенні Миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва, служила прес-офіцером батальйону, домагалася надання батальйону офіційного статусу від МВС України.
Перший замах на Окуєву і її чоловіка було скоєно 1 червня 2017 року в Києві. Кілер працював під виглядом журналіста. Її чоловік Адам Осмаєв отримав поранення. Сама Окуєва не постраждала і чотири рази вистрілила в кілера, поранивши його.