Табачник хоче посилити „ручне управління“ ректорами, - експерт
Законопроект «Про вищу освіту» містить понад сотню тверджень про Міністерство освіти. Про це в інтерв’ю повідомив президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт.
«Як з’ясувалося, законопроект «Про вищу освіту» містить понад сотню тверджень про міністерство: що воно таке, які має права, як до нього звертатися, як воно має керувати тощо. Це — закон про міністерство! А реформа вищої освіти — це насамперед реформа університетів», — сказав С.Квіт.
Він вважає, що українські виші не потрапляють до світових рейтингів через відсутність автономії.
«Керівництво міністерства переймається тільки тим, як посилити „ручне управління“, узалежнити ректорів. Проте контрольованість університетів не корелюється з підвищенням якості освітніх послуг. Неавтономні українські університети не можуть вийти на такий рівень, щоб конкурувати у вільному режимі із західними та азіатськими університетами і посідати місця в міжнародних рейтингах», — сказав президент Могилянки.
«Саме на університети треба перекласти відповідальність за якість підготовки фахівців, якість наукових досліджень, але водночас потрібно дати в руки певні інструменти, щоб ВНЗ могли розвиватися, диверсифікувати джерела надходження матеріальних ресурсів та ін. Має бути академічна автономія. У міністерському законопроекті академічна автономія перекреслюється повністю», — сказав С.Квіт.