Тимошенко чомусь переконана, що картоплю садять взимку, - екс-губернатор Прикарпаття
"Урядовий законопроект щодо мінімізації наслідків світової фінансової кризи передбачає, зокрема, що селянин повинен займатися сільгоспвиробництвом три чверті свого робочого часу протягом усього року - і влітку, і взимку. В іншому випадку його підприємство не підпадає під категорію сільськогосподарського, а отже й не підпадає під спеціальний режим оподаткування. Мабуть, урядовці, сидячи у своїх високих кабінетах, не знають, що взимку садити картоплю чи збирати пшеницю не виходить аж ніяк”. Про це заявив народний депутат України від БНУНС, секретар парламентського комітету з питань аграрної політики Роман Ткач, - повідомляє прес-служба НСНУ.
Як стало відомо, урядовий законопроект “Про мінімізацію впливу світової фінансової кризи на економіку України" передбачає внесення змін до Закон України "Про податок на додану вартість" в частині спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського господарства. Зокрема, уряд пропонує внести зміни, згідно яких сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є поставка вироблених ним сільськогосподарських товарів, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів (послуг) складає не менше 75 відсотків вартості всіх товарів (послуг), поставлених протягом дванадцяти послідовних звітних податкових періодів.
Депутат поінформував, що “нині діє норма, згідно якої сільськогосподарським вважається те підприємство, яке не менше, ніж 3/4 усього робочого часу протягом року займається сільськогосподарською діяльністю, а четверту частину свого часу може витратити на іншу діяльність”. Як пояснив секретар профільного комітету, як “правило, “інша діяльність” сільгоспвиробників - це надання послуг із залученням наявної в них техніки”. За словами Ткача, “це допомагає селянам вижити в період несезонний для товарного виробництва, тобто, взимку”.
“Урядовий же законопроект пропонує, щоб сільгоспвиробник щомісяця витрачав не менш, ніж 75% свого часу на товарне виробництво”, - підкреслив депутат. На переконання Ткача “такий підхід є неприйнятним”. “Адже сільгоспвиробництво - це сезонний вид діяльності”, - наголосив секретар профільного комітету. “Якщо фермер в серпні може й на сто відсотків займатися товарним виробництвом, то в січні він цього робити не може, як би цього не хотілося уряду”, - заявив Ткач.