Тимошенко роздала опозиції вказівки, як діяти після перевороту в Раді
Екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко закликала опозицію та громадськість діяти невідкладно і рішуче після подій у Верховній Раді 16 січня 2014 року. Відтак вона дала кілька порад щодо обов’язкових кроків, які повинна зробити опозиція.
Про це Тимошенко написала у заяві від 16 січня, яку вона передала з Качанівської колонії.
Так, перше, що радить Юлія Тимошенко – опозиція повинна направити відкриті публічні листи Віктору Януковичу та Володимиру Рибаку з вимогою не підписувати прийняті 16 січня в Раді законопроекти з чітким викладенням суто юридичних доказів незаконного способу їх прийняття. Ці докази повинні бути підтверджені якісними відеозаписами.
Якщо ж Янукович і Рибак таки підпишуть ці закони, то Тимошенко радить опозицій негайно у день підписання законів «передати до Генеральної прокуратури юридично мотивовану заяву про злочин В.Януковича, В.Рибака, І.Калєтніка, В.Олійника та інших причетних і добитися внесення цієї заяви до Єдиного реєстру кримінальних розслідувань».
Також екс-прем’єр просить опозицію передати до суду скаргу про те, що 16 січня у Верховній Раді було сфальсифіковано процес ухвалення законів з вимогою визнати ці голосування недійсними.
«До скарги необхідно додати переконливі відеодокази фальсифікацій голосування та наполягти на винесенні постанови суду щодо призупинення процесу підписання цих законів до моменту розгляду справи в суді», - наголосила Тимошенко.
Вона також просить опозицію цю судову справу провести через усі інстанції національної системи судочинства. «Обов'язково, якомога швидше передати цю справу про фальсифікацію 16 січня голосування в українському парламенті до Європейського суду з прав людини і попросити розглянути її в пріоритетному порядку», - просить Тимошенко.
Екс-прем’єр просить негайно створити «громадську публічну слідчу комісію зі знаних правознавців України, яка разом із журналістами публічно дослідить факт фальсифікації 16 січня 2014 року голосування у Верховній Раді та зробить свій публічний висновок щодо цих подій зі справедливими вимогами до органів української влади. Цей експертний висновок, можливо, треба буде долучити до заяви до Європейського суду».
«Я прошу опозицію разом із громадянським суспільством діяти невідкладно та рішуче, бо ми захищатимемо не закони, над якими 16 січня познущався В.Янукович, а український парламентаризм, який є останньою барикадою перед остаточним встановленням неодиктатури. Я прошу опозицію діяти невідкладно», - підсумувала Тимошенко.
Нагадаємо, 16 січня більшість у Верховній Раді без обговорення прийняла держбюджет на 2014 рук, а також у незаконний спосіб – підняттям рук - протягнула ще 11 скандальних законів.