Топ-5 телесеріалів за версією кінокритиків
Що вибрати для довгих зимових вечорів
0Звичайно, ZAXID.NET уже писав про тих, хто отримав нагороду «Золотий глобус», проте сьогодні ми вирішили підійти до нагород практично і зі списку переможців обрати п’ять серіалів, які розважать довгими зимовими вечорами.
Містер Робот
Mr. Robot. Переможець у номінаціях «найкращий драматичний серіал», «найкращий актор другого плану» (Крістіан Слейтер)
Це - історія молодого айтішника Еліота, який страждає соціофобією. Вдень він працює в корпорації, яка займається кібербезпекою. А вночі стає хакером. Одного разу він знайомиться з керівником хакерської спільноти - містером Роботом, який намагається завербувати його для участі у найбільшій хакерській атаці.
Критики називають «Містера Робота» «Бійцівським клубом» у телевізійному форматі. Десяту серію сезону довелося відкласти, щоб не травмувати глядачів збігом однієї зі сцен з реальною трагедією у Вірджинії, коли під час прямого ефіру були розстріляні телерепортер та оператор.
Формально нічого революційного у серіалі немає. Як і герой «Бійцівського клубу», Елліот організовує підпільну групу з метою підірвати основи світового капіталізму. Як і в «Бійцівський клуб», герой, що супроводжує дію закадровими коментарями. А через те, що ми дивимося на події очима головного героя, який часто знаходиться у зміненому стані свідомості, під підозру потрапляють всі.
Спочатку «Містер Робот» планувався як міні-серіал, але вже пілотний епізод був прийнятий з таким ентузіазмом, що поява другого сезону стало неминучою. А ще є любовна лінія, загадкові обставини смерті батька головного героя. Тож у підсумку маємо видовище, що інтригує, про сучасних хакерів та їх можливості в епоху високих технологій.
Моцарт у джунглях
Mozart in the Jungle. Переможець у номінаціях «найкращий комедійний серіал», «найкращий актор в комедійному серіалі» (Гаель Гарсіа Берналь)
Легке та дуже дотепне кіно про закулісся нью-йоркського симфонічного оркестру із незрівнянним Гаелем Гарсія Берналем в ролі молодого та амбітного диригента Родріго. Здається, ще ніколи класична музика не звучала так легко і невимушено.
У центрі сюжету - молода гобоїстки Гейлі Ратледж, яка намагається потрапити до симфонічного оркестру Нью-Йорка. В той час старого диригента, консервативного Томас Пембріджа (Малколм МакДавел) змінює новий - ексцентричний Родріго ДеСуза. Так Гейлі отримує свій шанс. Дивитися цей серіал можна навіть заради одного лише Гарсія Берналя, який почуває себе як риба у воді.
Проте, крім нього, можна спостерігати за інтригами та пристрастями, які базуються до того ж на реальній історії, адже серіал знятий за мотивами мемуарів гобоїстки Блер Тіндалл.
На жаль, наразі невідомо, чи продовжиться серіал на 3-й сезон.
Вовчий зал
Wolf Hall. Переможець у номінаціях «найкращий телефільм або міні-серіал»
Історичний проект британської телекомпанії BBC розповідає про Англію першої половини XVI століття. Країна знаходиться на порозі громадянської війни. Головну роль у цих процесах відіграє головний ідеолог англійської Реформації, радник короля Генриха VIII - амбітний і харизматичний Томас Кромвель (Марк Райленс).
У ролі короля Генриха – чудовий Деміан Льюїс, для якого рік що минув став піком кар’єри. І, так виглядає, що 2016-й продовжить перетворення тонкого та вишуканого представника британської акторської школи у мегазірку.
Щодо менш відомого, але нічим не гіршого Марка Райленса, то його за роль у «Вовчому залі» було номіновано на «Золотий глобус», а за роль у «Шпигунському мості» - на «Оскар». Цікаво, що Райленс уже мав справу з епохою Гениха VIII: у фільмі «Ще одна з роду Болейн» він зіграв Томаса Болейна.
Серіал є екранізацією романів двічі лауреата Букерівської премії Гіларі Ментел. Автори серіала пішли на ризик, екранізувавши зовсім не розважальну прозу. Екранізація вийшла старанною та ретельною, як притаманно ВВС. Безліч деталей, майстерні діалоги та чудові акторські роботи, проте цікаво, що у центрі - бюрократична процедура, непохитним провідником якої є незворушний Томас Кромвель.
Коханці
The Affair. Переможець у номінації «найкраща актриса другого плану в серіалі, міні-серіалі або телефільмі (Мора Тірні)»
Письменник і батько чотирьох дітей їде з родиною на літо в курортне містечко. Випадкове знайомство з місцевою офіціанткою Елісон надовго позбавляє його спокою.
Серіал побудовано незвичайним чином: головні дійові особи розповідають свої версії розвитку відносин, які часом сильно відрізняються. У своїй голові він - замучений сім'єю і творчою кризою письменник, вона у своїй - понівечена душевними муками жінка. Показання розходяться: одні й ті ж вчинки вони приписують кожен собі, місця зустрічі і сукні Елісон змінюються залежно від свідка, та й про підтасування фактів не варто забувати.
Подружня зрада - лише верхівка айсберга, поліцейське розслідування - ймовірно, теж ще не дно. З кожною серією автори все глибше препарують задавнені конфлікти, старі душевні рани, поховані амбіції.
Третій сезон серіалу вийде у жовтні 2016 року.
Плоть та кістки
Flesh and Bone. Номінації у категоріях «найкраща актриса міні-серіалу або фільму на ТБ (Сара Гей)», «найкращий міні-серіал або фільм на ТБ»
У головних ролях ми побачимо балерину та актрису Сару Гей, яка запам’яталась по ролі у «Чорному лебеді» та, що приємніше, українську балерину Ірину Дворовенко.
Головна героїня Клер, молода балерина з провінції із незрозумілим минулим, отримує шанс розпочати кар'єру в престижній нью-йоркській балетній трупі. Тут, відразу у першій серіх розпочинається похмура, жорстка драма. Як і «Моцарт в джунглях», цей серіал показує зворотній бік прекрасного мистецтва. Цього разу класичного балету.
Тут немає легкості та іронічності «Моцарта в джунглях». Проте, якщо вам не подобається балет, то переживати не варто. Тут покажуть не лише балет. Від перших кадрів серіал тримає у напружені не гірше трилера. А може і краще. Тут буде і мафія, і злочини, і наркотики, і кров. І, звичайно, балет. До того ж високого рівня.
На жаль, наразі невідомо, чи зніматимуть продовження серіалу.