Треба було обрати іншу форму протесту, - Маринович про 9 травня
Громадський діяч, дисидент, проректор УКУ Мирослав Маринович зазначив, що екстремістів із «Родіни» і «Руского єдінства» треба було зустріти у Львові зовсім інакше. Про це він зазначив вчора, 10 травня, на презентації Інституту лідерства та управління УКУ.
Мирослав Маринович сказав, що Галичина не могла не відповісти на приїзд проросійських політичних організацій із червоним прапором. «Без сумніву, я хотів, щоб Галичина щось сказала їм у відповідь, щоб вона не була пасивною. Але чи вся активність має бути такою? Я не перечу, що протестувальники всередині говорили собі, що «ми мусимо захистити честь Галичини», але чи не саме таку реакцію хотіли домогтися ті, хто приїжджав?», - риторично запитав Мирослав Маринович.
Він зазначив, що саме на різні провокації і сподівалися, щоб показати, що львів’яни є такими, як їх зображають проросійські організації.
«Форму протесту можна було обрати іншу. Наприклад, пропустити через шпіцрутен ганьби. Всі ми знаємо, що таке шпіцрутен. Але замість хлистів використовувати інше. Варто було вивести людей з фотографіями тих, хто загинув у війні, варто було на милицях вивести всіх, хто постраждав у війні, вивести людей з плакатами, для того, щоб усі камери, що приїхали з Києва, Москви зняли ганьбу комунізму», - сказав Мирослав Маринович.
Нагадаємо, цьогорічне відзначення Дня перемоги у Львові вийшло не надто святковим. Воно більше нагадувало не про мир, а про війну – агресивну, безсенсовну, а подекуди й просто абсурдну, були і бійки, і стрілянина.
За кілька днів до цих подій інтелігенція Львівщини просила українців не реагувати провокації з легалізацією 9 травня червоних прапорів, що «є політичною технологією, яка не має нічого спільного ні з історичними фактами, ні з людською справедливістю».