Туреччина може винести питання про відновлення смертної кари на референдум
Питання про введення смертної кари в Туреччині може бути прийняте під час загального референдуму. Про це в інтерв'ю Frankfurter Allgemeine Zeitung заявив глава турецького МЗС Мевлют Чавушоглу, передає DW.
Міністр підкреслив, що «питання - дуже серйозне» і тому не можна діяти на хвилі емоцій. Зокрема, він стверджує, що правляча Партія справедливості і розвитку постійно отримує «тисячі СМС і повідомлення у Twitter», в яких говориться: «Якщо ви не введете смертну кару, ми більше не будемо голосувати за вашу партію».
Таким чином на владу створюється тиск, каже Чавушоглу.
Окрім того глава турецького МЗС заявив, що ЄС «не має права вказувати Анкарі, як їй чинити, бо це не призведе ні до чого хорошого».
Раніше турецький президент Ердоган заявив, що «якщо Євросоюз поважає демократію, він прийме бажання турецького народу повернути смертну кару».
Між тим, Верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні заявила, що Туреччина не вступить в ЄС, якщо відновить смертну кару.
Як повідомляв ZAXID.NET, у ніч на суботу, 16 липня, в Туреччині відбулася невдала спроба військового заколоту проти чинного президента Реджепа Таїпа Ердогана.
За офіційною версією, спробу державного перевороту організували послідовники турецького проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого звинувачують у тривалій кампанії з метою повалення турецького уряду через прихильників у турецьких установах, зокрема військових, поліцейських і судових, яких було залучено до формування «паралельної» держави.
Згідно з іншою версією, заколот організували військові-кемалісти, незгодні з політикою ісламізації, яку провадить Ердоган. Так, у Туреччині заарештовано колишнього головнокомандувача військово-повітряних сил країни генерала Акіна Озтюрка, якого вважають ініціатором невдалого військового перевороту.
Найбільше активних заколотників виявилося у ВМС та ВПС.