Туристам сподобалась львівська горілка
Наші місцеві наїдки та напої приваблюють туристів не менше, ніж архітектура Львова і первозданна природа Карпат. Які страви найбільше полюбилися гостям нашого краю, ми запитали в них самих, а за результатами опитування склали своєрідний кулінарний рейтинг.
Господиня карпатської колиби Марта Пилиповець каже: українські та іноземні відвідувачі у захваті від страв, що вона готує. Найбільше полюбляють запечену річкову форель, яку широко розводять у місцевих рибних господарствах. Зазвичай запікає її цілою у фользі – на відкритому вогнищі. Серед іншої популярної смакоти – вареники з чорницями та ожиною. Гості від таких пригощань у захваті: кажуть, ніколи не куштували настільки простої і разом з тим – смачної їжі.
«Головне, чим мене приваблює місцева кухня – це її екологічність, – каже Деніел Кернел з Великобританії. – У нас в країні щороку зростає кількість прибічників екологічного харчування. Усе має бути простим і природнім, і карпатська їжа якнайбільше відповідає цим вимогам. Моя дружина навіть взяла кілька майстер-класів у місцевих господинь. Вже навчилася готувати деруни з грибною підливою».
Великою популярністю у туристів користується грибна юшка. Навіть найвибагливіші гурмани кажуть, що ніде її не готують так смачно, як у Карпатах. «Спробувати юшку можна у будь-якій ресторації, але найкраще її готують в невеликих садибах, – каже Антоніна Гуцуляк з Рівненщини. – За рецептом сухі білі гриби відварюють у курячому бульйоні зі спеціями, додають домашню локшину і зелень. Ще до неї роблять мазурки – невеличкі смажені рулетки з грибною начинкою. З подорожі Карпатами я традиційно привожу в’язанку сушених грибочків».
І, звісно ж, яка гуцульська кухня без баноша. Для затятих гурманів – це окремий пункт кулінарно-туристичної програми. Адже хто не куштував баноша – той, вважай, не бував у Карпатах. Також гості дуже полюбляють кромплі, запечені з домашньою ковбаскою. «Для мене це справжній делікатес, – зізнається Альберт Фішер з Німеччини. – Карпатська картопляно-ковбасна запіканка навіть смачніша за традиційну німецьку. Куштував її під львівську горілку «Мороша» на мінеральній воді з гірського джерела, мені дуже сподобалося».
Міцні напої львівського виробництва вподобали і приїжджі росіяни. Іван Васильєв з Воронежу каже: про горілчаний завод «Гетьман», який виробляє «Морошу», чув багато хорошого – і не тільки від львів’ян. На виробництві мінеральну воду не піддають обробці, бо вона досконала від природи, тож та зберігає корисний склад і позитивну енергетику. Сьогодні львівська горілка стає все більш популярною – і не лише в Україні, а й за кордоном.